"Młodzi w hołdzie Bohaterom"

15 marca 2024 r. w Muzeum Monet i Medali odbyła się Gala Patriotyczna "Młodzi w hołdzie Bohaterom" podsumowująca dwa konkursy wojewódzkie organizowane przez Panią Jadwigę Wiśniewską – Poseł do Parlamentu Europejskiego, pt.: „Żołnierze Wyklęci. Niezłomni Bohaterowie” i „Prawda i kłamstwo o Katyniu”. 

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Igor Równiak z kl. VF TM przygotowywany pod kierunkiem nauczyciela bibliotekarza p. Aliny Grabnej został laureatem XV edycji Wojewódzkiego Konkursu Historyczno - Literackiego "Prawda i kłamstwo o Katyniu". III miejsce Igora w tym prestiżowym konkursie to niezwykłe osiągnięcie zważywszy na to, iż w tegorocznej edycji wzięło udział 334 uczniów z 131 szkół województwa śląskiego.. Dodatkowym wyróżnieniem była możliwość odczytania w imieniu laureatów i finalistów obu konkursów podziękowań dla Pani Europoseł. 

W tym ważnym dniu Igorowi towarzyszyli: Rodzice, Dyrektor szkoły mgr inż. Jacek Grzegorzewski, opiekun merytoryczny Pani Alina Grabna i Pan Władysław Sokołowski – syn, z którym Igor przeprowadzał rozmowę o ojcu zgładzonym w Katyniu.

Praca Igora na temat: „Wierny ideałom – wspomnienie o podporuczniku Władysławie Sokołowskim” zostanie opublikowana w książce o tym samym tytule. 

Główna nagroda w konkursie dla laureatów trzech miejsc to wyjazd studyjny do Brukseli dla ucznia i opiekuna. 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

mgr Alina Grabna

 

Relacja z Gali dostępna jest na stronie internetowej:  https://jadwigawisniewska.pl/dzialalnosc/szczegoly/gala-patriotyczna-mlodzi-w-holdzie-bohaterom