Akredytacja, odcinek 2- Szwecja

Nasza szkoła w ramach Akredytacji z programu Erasmus+ otrzymała dodatkowe środki na realizację kolejnych mobilności. Grupa 6 osób (uczniowie i jeden absolwent technikum) wyjechała do szwedzkiego Malmö na dwutygodniową praktykę w zakładach pracy.

W tygodniu uczestnicy zdobywali doświadczenie i rozwijali swoje umiejętności zawodowe w trakcie 8 - godzinnego dnia pracy. Popołudniami poznawali miasto i okolice, uczestniczyli w zajęciach integracyjnych pobijając rekordy na kręgielni, uczestnicząc w obchodach Dnia Świętej Łucji. 

W weekend uczestnicy zwiedzili Kopenhagę oraz rezerwat Kullaberg z przepięknymi klifami. Po drodze udało się zobaczyć miasteczko portowe Helsinborg.

W pracy każdy uczestnik był pod opieką mentora, który przydzielał zadania, czuwał nad prawidłowym ich wykonaniem oraz ich bezpieczeństwem.  Uczniowie dokumentowali swoją pracę w dzienniczkach praktyk, na zdjęciach oraz w postaci filmów instruktażowych.

Każdy uczestnik pod koniec stażu otrzymał kartę oceny wystawioną przez swojego mentora zgodnie z europejskim systemem kwalifikacji ECVET. Ponadto, uczestnicy otrzymali certyfikaty, w tym Europass Mobilność. 

Realizacja działań projektowych odbyła się na wysokim poziomie, przyjaciele EU Mobility Sverige: Anush, Tigran, Maria oraz Luis Felipe dbali o każdy aspekt pobytu stażystów w Szwecji. Starali się, żeby pobyt za granicą był dla nich pozytywnym doświadczeniem, pomagali w sytuacjach codziennych, dbali o ich dobre samopoczucie. 

Uczestnicy mieszkali w hotelu First Hotel Jörgen Kock, mieli pyszne śniadania w formie bufetu, oraz smaczne obiadokolacje. Panująca wokół świąteczna atmosfera dodała uroku pobytowi w Szwecji pomimo zimowej pory. 

 

Autorki tekstu: J. Mizera, M. Śledź