Strefa video

Jesteś tutaj: Start / Strona główna

Strona główna

Artykuły

VIII Tydzień Lokalnych Branż Zawodowych 2017r.

2017-12-18

W dniach 27.11.-01.12.2017r.  odbył się VIII Tydzień Lokalnych Lokalnych Branż Zawodowych. Zespół Szkół Samochodowo-Budowlanych wystąpił z ofertą: samochodową - technik pojazdów samochodowych i technik pojazdów samochodowych z innowacją policyjną, lakiernik i blacharz samochodowy oraz mechaniczną: technik mechanik(obrabiarki sterowane numerycznie) i technik elektroenergetyk transportu szynowego. „Tydzień” odbył się CZPP, ul. Wały Dwernickiego 117/121. Stoisko wraz uczniami klasy IIaTS przygotowali Pani Ewa Jura i Pan Dariusz Zalas. W targach propozycji zawodowych uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych(gimnazjalnych) z Częstochowy i subregionu częstochowskiego.

Czytaj więcej o: VIII Tydzień Lokalnych Branż Zawodowych 2017r.

.

2017-12-18
Powiększ zdjęcie

NAUCZYCIEL NA MEDAL

2017-12-18
Powiększ zdjęcie

W dniu 6.12.2017 w Katowickim WOM odbyło się podsumowanie plebiscytu Nauczyciel na Medal 2017 organizowanego przez Dziennik Zachodni.W plebiscycie wzięło udział ponad dwa tysiące nauczycieli. Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach - nauczycieli klas I-III szkoły podstawowej, klas IV-VII i gimnazjum oraz uczących młodzież w szkołach ponadgimnazjalnych.  W kategorii szkół ponadgimnazjalnych w Częstochowie laureatką została nauczycielka ZSSB pani Ewa Jura. Laureatów wskazali czytelnicy i internauci w głosowaniu esemesowym w miastach i powiatach.

Czytaj więcej o: NAUCZYCIEL NA MEDAL

Firma Orlen Oil szkoli naszych uczniów

2017-12-18
Powiększ zdjęcie

W dniu 7 grudnia po raz siódmy  Szkołę naszą odwiedzili przedstawiciel e Spółki  Orlen Oil z Krakowa. W tym roku przyjechał  do  nas Pan Arkadiusz Cyran z Działu Sprzedaży, który przeprowadził półtoragodzinne szkolenie. Tematem szkolenia była prezentacja wyrobów  firmy Orlen i ich prawidłowe zastosowanie w pojazdach samochodowych.  Przed spotkaniem z młodzieżą  Gość spotkał się  z Dyrektorem Szkoły Panem  mgr inż. Jackiem Grzegorzewskim. Podczas spotkania  podkreślono   stałą współpracę z Orlen Oil, której efektem są prowadzane corocznie szkolenia. Gość przypomniał, że nasza Szkoła jest jedyną w Polsce, która na stałe współpracuje z  ich firmą.

Czytaj więcej o: Firma Orlen Oil szkoli naszych uczniów

Warsztaty skanowania 3D

2017-12-18
Powiększ zdjęcie

07.12.2017 r. uczniowie klasy III TM uczestniczyli w warsztatach w Akademii Jana Długosza na Wydziale Matematyczno- Przyrodniczym. Spotkanie dotyczyło skanowania 3D, które poprowadził przedstawiciel firmy SMARTTECH 3D: Pan Piotr Wieczorek. Uczestnicy poznali budowę i zasadę działania skanerów 3D w technologii światła strukturalnego oraz oglądali pokaz skanowania 3D przy użyciu skanera MICRON3D o wysokiej dokładności pomiaru, która jest pożądana do zastosowań w przemyśle np. automotive. Pan Piotr Wieczorek na podstawie wykonanego pomiaru zaprezentował możliwości oprogramowania Geomagic Design X z zakresu inżynierii odwrotnej oraz Geomagic Control X z zakresu kontroli jakości. Opowiedział również o ciekawych projektach, które firma SMARTTECH 3D realizuje dla przemysłu, muzealnictwa, medycyny i protetyki . Opiekę nad młodzieżą sprawowała pani Edyta Figoń.

 
Czytaj więcej o: Warsztaty skanowania 3D

.

2017-12-12
Powiększ zdjęcie

W dniu 8.12.2017 w budynku Parku Etnograficznego w Chorzowie odbyły się eliminacje konkursu BHP " Bezpieczna praca" organizowanego przez Państwową Inspekcje Pracy. W konkursie wzięło udział dwóch uczniów naszej szkoły - Kamil Trzepizur i Tomasz Sołtysiak z klasy III D ZE. Uczniowie zajęli miejsca w ścisłej czołówce konkursu.

Opiekunem był mgr inż. Leszek Węgrzyn
Czytaj więcej o: .

Uczeń „Samochodówki” znów na podium!

2017-12-12
Powiększ zdjęcie

08.12.2017 r. w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej RODN „WOM” odbyła się II edycja Wojewódzkiego Konkursu „Książka i informacja w erze mediów cyfrowych”. 

Czytaj więcej o: Uczeń „Samochodówki” znów na podium!

Warsztaty w ramach Ogólnopolskiego Programu GIODO

2017-12-07
Powiększ zdjęcie

1 grudnia 2017 r. nasza szkoła gościła uczniów Szkoły Podstawowej nr 29 wraz z opiekunem. Podczas warsztatów uczniowie bardzo aktywnie rozmawiali z prowadzącą panią Magdaleną Celeban na temat ochrony danych osobowych, nowego prawa, nowych definicji.

Natomiast podczas części praktycznej z panem Maciejem Wiłunem uczniowie poszerzali swoją wiedzę i umiejętności na temat bezpiecznego poruszania się w internecie.

 

Bardzo dziękujemy opiekunowi i uczniom za aktywny udział w warsztatach i zapraszamy.

Czytaj więcej o: Warsztaty w ramach Ogólnopolskiego Programu GIODO

EUROPEJSKI DZIEŃ PRAWNIKA W NASZEJ SZKOLE

2017-12-07
Powiększ zdjęcie

W dniu 5 grudnia 2017r. odbyło się spotkanie klasy I c SB oraz III c TS z radcą prawnym panią Pauliną Zujewską w ramach Europejskiego Dnia Prawnika: „Prawnicy w cyberprzestrzeni”. Młodzież naszej szkoły miała możliwość uzyskania bardzo ciekawych i ważnych informacji na temat ułatwień związanych z obsługą internetową w wielu dziedzinach życia. Organizatorem spotkania była pani Magdalena Celeban.

Czytaj więcej o: EUROPEJSKI DZIEŃ PRAWNIKA W NASZEJ SZKOLE

5 Grudnia nasz KWAK w Kłobucku

2017-12-07
Powiększ zdjęcie

W ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ na 5. grudnia Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, wolontariusze KWAK z Zespołu Szkół Samochodowo-Budowlanych w Częstochowie, spotkali się z młodzieżą Zespołu Szkół Nr 1 w Kłobucku, by podzielić się swoim doświadczeniem w pracy z dziećmi oraz seniorami. Podczas prelekcji, koordynujący pracę KWAK o. Jan Filipek OSPPE oraz Rafał Matuszewski, wraz z wolontariuszami opowiadali o pasji pomagania osobom w podeszłym wieku,  niepełnosprawnym dzieciom oraz potrzebującym wsparcia rówieśnikom.

Czytaj więcej o: 5 Grudnia nasz KWAK w Kłobucku

Mikołaj w ZSSB 6 grudnia 2017 r.

2017-12-07
Powiększ zdjęcie

Laureaci IV Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego

2017-12-01
Powiększ zdjęcie

23.11.2017 r. w Katowicach odbyło się podsumowanie IV edycji Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego „Biblioteka w oczach czytelnika” podczas Seminarium „Nauczyciel bibliotekarz wobec zmian”. Na konkurs wpłynęło 27 prac z kilku województw z południowej Polski. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów: Kacper Pawelec kl. III B TS oraz Bartosz Krzykawiak kl. III B TS przygotowywani pod kierunkiem p. Aliny Grabnej i Wiktoria Kasprzyk kl. I A TS przygotowywana przez p. Alinę Grabną i p. Annę Majchrzak. Zadaniem uczestników było wykonanie zdjęć, które będą stanowiły ich własny obraz biblioteki szkolnej wraz z komentarzem.

Czytaj więcej o: Laureaci IV Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego

UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA ODZNACZEŃ PAŃSTWOWYCH

2017-12-01
Powiększ zdjęcie

21 listopada w Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach zostały wręczone Medale za Długoletnią Służbę oraz Krzyże Zasługi. Złote Medale za Długoletnią Służbę otrzymały panie Maria Kotas i Maria Jakubik, Brązowy Krzyż Zasługi pani Ewa Jura. Odznaczenia wręczyli wice wojewoda śląski pan Mariusz Trepka i Śląski Kurator Oświaty pani Urszula Bauer. Medale Zasługi przyznaje się za wzorowe oraz  sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej, natomiast Krzyż Zasługi nadawany jest osobom, które położyły zasługi dla państwa lub obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść państwu lub obywatelom, ofiarną działalność publiczną, ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną.

Czytaj więcej o: UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA ODZNACZEŃ PAŃSTWOWYCH

Ludzie Armii linki

2017-12-01

.

2017-11-28
Powiększ zdjęcie

W piątek - 24.11.2017 r. uczniowie ZSSB w Częstochowie wzięli udział w spacerze historycznym "Śladami Marszałka Piłsudskiego w Częstochowie".Naszymi przewodnikami byli O. Jan Poteralski na Jasnej Górze,a następnie już w trakcie spaceru po mieście: dr J. Sętowski, G. Basiński i M.Fiszer. Na Jasnej Górze usłyszeliśmy informacje na temat oficjalnej wizyty Marszałka w 1921 r. Następnie pięcioosobowe grupy reprezentujące szkoły, zobaczyły domy lub pozostałości po domach, w których ukrywał się J. Piłsudski w czasie swej wizyty w Częstochowie w 1902 r. W Muzeum Częstochowskim mogliśmy obejrzeć wystawę poświęconą Marszałkowi Piłsudskiemu. Kolejnym punktem spaceru było przybliżenie historii powstania pomnika na placu Biegańskiego w 1997 r. Ostatnim elementem, było przejście całej grupy Alejami, aż do ul. Krakowskiej, na teren V LO. im. A. Mickiewicza. To tu przed II wojną światową znajdował się pomnik J. Piłsudskiego. Poznaliśmy losy pomnika i 10 metrowego obelisku oraz mogliśmy zobaczyć pozostałości podstawy pomnika. Spacer "Śladami Marszałka Piłsudskiego w Częstochowie" realizowany został w ramach projektu "Częstochowa o wolność i niezawisłość".

Czytaj więcej o: .

Targi programu Erasmus +

2017-11-28
Powiększ zdjęcie

22 listopada br. nasza szkoła została zaproszona przez Kuratorium Oświaty                  w Katowicach oraz Samorządowy Ośrodek Doskonalenia Doskonalenia i Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie do udziału w targach programu Erasmus+  w charakterze wystawcy aby podzielić się informacjami na temat realizowanych przez naszą szkołę projektów, w szczególności z akcji Edukacja Szkolna.

Czytaj więcej o: Targi programu Erasmus +