Strefa video

Jesteś tutaj: Start / Strona główna

Strona główna

Artykuły

Zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas III Zasadniczej Szkoły Zawodowej

2018-06-26
Powiększ zdjęcie

22 czerwca 2018 r. w Zespole Szkół Samochodowo- Budowlanych w Częstochowie odbyło się zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas III Zasadniczej Szkoły Zawodowej. O godz. 9.30 na świetlicy szkolnej zebrali się: dyrekcja szkoły oraz absolwenci klas III, razem z wychowawcami. Po przywitaniu zebranych, przemówienie wygłosił pan dyrektor mgr inż. Jacek Grzegorzewski. W imieniu absolwentów głos zabrał uczeń klasy III d ZSZ- Paweł Malczewski. Następnie wręczono dyplomy uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce. Dyplomy otrzymali również uczniowie, którzy działali na rzecz szkoły. Na uroczystości wystąpił szkolny zespół muzyczny. W roku szkolnym 2017/2018, naukę w Zespole Szkół Samochodowo- Budowlanych w Częstochowie ukończyli uczniowie klas: - III a ZSZ wych. mgr Agnieszka Bugara, - III b ZSZ wych. mgr Ewa Kublik, - III c ZSZ wych. mgr inż. Małgorzata Wolna, - III d ZSZ wych. mgr Irena Kuzior. tekst mgr A. Kuśmirek

Czytaj więcej o: Zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas III Zasadniczej Szkoły Zawodowej

OBÓZ SZKOLENIOWO ZALICZENIOWY KLAS TECHNIKUM SAMOCHODOWEGO Z INNOWACJĄ POLICYJNO PRAWNĄ

2018-06-15
Powiększ zdjęcie

W dniach 6 – 8 czerwca grupa uczniów z klasy I i II technikum samochodowego z innowacją policyjno prawną pod opieką nauczycieli pani Ewy Jury oraz panów Tomasza Kłosowskiego i Rafała Skorka wzięła udział w obozie szkoleniowo zaliczeniowym na terenie Jura Park Biskupice. W trakcie trzydniowego wyjazdu uczestnicy obozu uczestniczyli w zajęciach z budowy broni palnej, treningu bezstrzałowego, taktyki zielonej z wykorzystaniem markerów do paintballa, technik kryminalistyki, nauki jazdy pojazdami ATV oraz zajęciach survivalowych. Pobierali naukę strzelania z łuku klasycznego i bloczkowego oraz broni pneumatycznej oraz zaliczyli strzelanie z broni z ostrą amunicją na strzelnicy w Myszkowie. Po zajęciach obowiązkowych w czasie wolnym wszyscy spędzali milo czas przy ognisku i wspólnie biesiadowali przy wcześniej przygotowanych pieczonkach.

Czytaj więcej o: OBÓZ SZKOLENIOWO ZALICZENIOWY KLAS TECHNIKUM SAMOCHODOWEGO Z INNOWACJĄ POLICYJNO PRAWNĄ

GAZETA MŁODYCH EKOLOGÓW

2018-06-21
Powiększ zdjęcie

18 maja 2018 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste rozdanie nagród w XVII Powiatowym Konkursie na „Szkolną gazetę z dodatkiem ekologicznym”  pod patronatem Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego SA. Organizatorem konkursu jest „Gazetą Częstochowską”, Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Częstochowie oraz Zespół Szkół Samochodowo- Budowlanych.

Czytaj więcej o: GAZETA MŁODYCH EKOLOGÓW

Tydzień Bezpieczeństwa w Zespole Szkolno Przedszkolnym nr 3 w Blachowni

2018-06-21
Powiększ zdjęcie

Wakacje to okres szczególny w kalendarzu młodzieży szkolnej, czas upragnionego wypoczynku po 10 miesiącach ciężkiej pracy, jednocześnie czas beztroski i luzu. W ramach przygotowania do wypoczynku letniego w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 3 w Blachowni organizowany jest „Tydzień Bezpieczeństwa” w jego ramach 15 czerwca 2018 roku uczniowie klasy I a TS o profilu policyjno – prawnym : Izabela Koźlik, Martyna Poroszewska, Igor Olszański i Krystian Sowiński oraz uczniowie klasy II cTS Daria Garbiec i Dominik Rakus wspierani przez sierż. Małgorzatę Makles z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, spotkali się z uczniami placówki szkolnej w Blachowni. Przedstawiciele klasy policyjnej zapoznali uczniów z zasadami bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji oraz zachowania na drodze, a pani sierżant zapoznała ich ze specyfiką pracy policjanta oraz przypomniała ważne zasady związane z bezpieczeństwem oraz udzieliła wyczerpujących odpowiedzi na zadawane pytania. Kolejnymi punktami spotkania były wizyta Sznupka który odwiedził też grupy przedszkolne, jazda na symulatorze zderzeń ,zabawy sportowe z wykorzystaniem alkogogli oraz zapoznanie się z radiowozem policyjnym. Spotkanie przy wsparciu Dyrektora ZSSB pana Jacka Grzegorzewskiego zorganizowała pani Ewa Jura koordynator klas o profilu policyjno – prawnym.

 

Czytaj więcej o: Tydzień Bezpieczeństwa w Zespole Szkolno Przedszkolnym nr 3 w Blachowni

.

2018-06-21
Powiększ zdjęcie

72. ROCZNICA POWROTU RODZIN POLSKICH ZE ZSYŁKI NA SYBIR

2018-06-18

W niedzielę 17 czerwca delegacja naszej szkoły na czele z Panem dyrektorem Jackiem Grzegorzewskim,  Panią wicedyrektor Agnieszką Burzyńską oraz nauczycielkami: P. Ewą Bekus-Kotynią, P. Izabelą Zaborska oraz P. Teresą Michałowską i P. Ewą Kublik  wzięła  udział w uroczystości upamiętniającej .72. ROCZNICĘ POWROTU RODZIN POLSKICH ZE ZSYŁKI NA SYBIR Uroczystość rozpoczęła się w kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Zwycięskiej w Częstochowie, gdzie została odprawiona Msza Święta w intencji żyjących i zmarłych Sybiraków. Po zakończeniu liturgii zebrani udali się pod  pod Tablicę Memorialną, gdzie odśpiewano Hymn Sybiraków i złożono wiązanki kwiatów oraz miały miejsce oficjalne przemówienia Prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka i Prezesa Związku Sybiraków Grzegorza Lipowskiego.  Pani Ewa Kublik wzbogaciła uroczystość odczytaniem poezji sybirackiej. Uczniowie naszej szkoły  godnie tworzyli poczet sztandarowy Częstochowskiego Związku Sybiraków.

Czytaj więcej o: 72. ROCZNICA POWROTU RODZIN POLSKICH ZE ZSYŁKI NA SYBIR

MARATON CZYTELNICZY

2018-06-14
Powiększ zdjęcie

7 czerwca 2018 r. w Sali Odczytowej Biblioteki Publicznej przy AL. NMP 22 w Częstochowie odbył się maraton czytelniczy pod hasłem: "Wobec Wielkiej Zagłady",zorganizowany w XVII Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom oraz w Roku Ireny Sendlerowej pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy.

W czasie spotkania mogliśmy posłuchać głośnego czytania fragmentów wybranej książki przez zaproszonego gościa. Uczniowie naszej szkoły wysłuchali teksty czytane przez: panią Magdalenę Dębską, naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy, panie Annę Hiller i Annę Dąbrowską, nauczycieli bibliotekarzy Publicznej Biblioteki Pedagogicznej RODN "WOM" w Częstochowie, panią Beatę Grzankę, dyrektora Biblioteki Publicznej w Częstochowie.

W czasie maratonu młodzież wzięła udział w konkursie międzyszkolnym "5 pytań o Holocauście".I miejsce zajął Damian Banasiak z kl. I b TS.

mgr Alina Grabna

Czytaj więcej o: MARATON CZYTELNICZY

JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM

2018-06-14
Powiększ zdjęcie

08.06.2018 r. nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM” chcąc dołączyć do grona szkół promujących czytelnictwo.

Czytaj więcej o: JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM

Uroczystość w Olsztynie

2018-06-13
Powiększ zdjęcie

W niedzielę 10 czerwca 2018r, w Olsztynie, w Miejscu Straceń, odbyła się uroczystość ku czci pomordowanych w latach 1939- 1945 przez okupantów niemieckich oraz z okazji 74 rocznicy Procesu 16-tu w Moskwie. W lesie, gdzie w zbiorowych mogiłach pochowane są szczątki prawie dwóch tysięcy osób, odprawiona została Msza Święta. Wzięli w niej udział przedstawiciele władz Częstochowy i Olsztyna, kombatanci, przedstawiciele Policji, Straży Pożarnej, poczty sztandarowe, delegacje szkół, orkiestra i liczni mieszkańcy Olsztyna i okolic. Po mszy przemówienia wygłosili zastępca prezydenta Częstochowy- pan Ryszard Stefaniak oraz Wójt Gminy Olsztyn pan Tomasz Kucharski. Złożono kwiaty pod pomnikiem. Następnie odczytano Apel Pamięci. Uroczystość zakończył krótki występ dziecięcego chóru, który zaśpiewał pieśni patriotyczne. Zespół Szkół Samochodowo- Budowlanych reprezentowała delegacja nauczycieli- panie mgr Ewa Krakowiak- Szewczyk i mgr Aleksandra Kuśmirek.

Czytaj więcej o: Uroczystość w Olsztynie

Zajęcia edukacyjne na Politechnice Częstochowskiej

2018-06-06
Powiększ zdjęcie

Dnia 25.05 klasa III TM uczestniczyła w zajęciach na Politechnice Częstochowskiej na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Informatyki pt "Nowoczesne techniki obróbki skrawaniem" Grupa zapoczątkowała wizytę pomiarami warsztatowymi, jak również omówiona została obróbka frezowania, podparta programem na frezarce CNC. Tą dziedzinę obróbki szczegółowo omówił nam pan dr inż. Piotr Paszta. Kolejnym etapem naszego wykładu była obróbka toczenia. Pan dr inż. Rafał Gołębski po omówieniu wstępnych czynności obróbki, przystąpił do procesu skrawania na tokarce CNC. 

Czytaj więcej o: Zajęcia edukacyjne na Politechnice Częstochowskiej

KOLEJNY SUKCES W PROJEKCIE „ MŁODZI – KREATYWNI”

2018-06-11
Powiększ zdjęcie

Dnia 8 czerwca 2018r. Odbyła się Gala podsumowująca V edycję projektu „ MŁODZI – KREATYWNI.” Celem projektu było pogłębienie wiedzy i umiejętności jego uczestników w zakresie szeroko pojętej przedsiębiorczości.

Czytaj więcej o: KOLEJNY SUKCES W PROJEKCIE „ MŁODZI – KREATYWNI”

Wymiana młodzieży

2018-06-07

    W dniach od 11 do 15 maja 2018 roku grupa 22 uczniów z klas maturalnych wraz z 4 opiekunami z EUROPAISCHE GYMNASIUM  WALDENBURG z Niemiec gościła w naszej szkole. To kolejny rok współpracy naszej szkoły ze szkołą w Waldenburgu w ramach wymiany młodzieży. W pierwszym dniu pobytu grupa zwiedziła Częstochowę.

Czytaj więcej o: Wymiana młodzieży

„SZACUNEK I WSPARCIE” 29.05.2018 DNIEM WETERANA

2018-06-07
Powiększ zdjęcie

29 maja to Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa to święto ustanowione przez Sejm w 2011 roku. Powiązane jest z obchodami odbywającego się w tym samym dniu Międzynarodowego Dnia Uczestników Misji Pokojowych ONZ. Jest to dzień będący uhonorowaniem wszystkich uczestników misji, ale w szczególności jest docenieniem krwi, poświęcenia na mapie świata. Jest przypomnieniem społeczeństwu o tym, że Polacy walcząc, pełniąc służbę w misjach godnie wypełniali stawiane przed nimi zadania zobowiązań sojuszniczych NATO i innych struktur. To dzień w którym po raz 7 od ustanowienia w 2012r możemy podziękować tym którzy stoją na straży ludzkiej godności i humanitaryzmu. W tym celu Dyrektor Zespołu Szkół Samochodowo – Budowlanych mgr inż. Jacek Grzegorzewski wystąpił do komendanta Wojskowej Komendy uzupełnień w Częstochowie ppłk Adriana Klimka z prośbą o objęcie patronatem spotkania z młodzieżą weteranów działań poza granicami kraju, na które jako prelegentów zaprosił ppłk Romana Syczewskiego i kpt Roberta Rolewskiego. W spotkaniu zorganizowanym w ZSSB uczestniczyli pani Agnieszka Wiśniewska Specjalista Wydziału Rekrutacji WKU w Częstochowie, pan major Andrzej Kowalski Szef Wydziału Rekrutacji WKU w Częstochowie, pani Beata Kaczmarek dyr. Szkoły podstawowej nr 3 w Blachowni, pani Iwona Matysek nauczyciel Szkoły podstawowej nr 3 w Blachowni, pan Sebastian Domagała przedstawiciel Reicing Corner , pan Ryszard Kubicki nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 41, młodzież klas o profilu policyjno - prawnym ZSSB oraz młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Blachowni i Szkoły Podstawowej nr 41 w Częstochowie.

Czytaj więcej o: „SZACUNEK I WSPARCIE” 29.05.2018 DNIEM WETERANA

PODPISANIE POROZUMIENIA O WSPÓŁPRACY Z WOJSKOWĄ KOMENDĄ UZUPEŁNIEŃ W CZĘSTOCHOWIE

2018-06-07
Powiększ zdjęcie

18 maja 2018 r. dzień w którym nastąpiło uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy Zespołu Szkół Samochodowo – Budowlanych w Częstochowie reprezentowanego przez Dyrektora mgr inż. Jacka Grzegorzewskiego z Wojskową Komendą Uzupełnień w Częstochowie reprezentowaną przez ppłk. Adriana KLIMKA w trakcie Pikniku Mundurowego RAZEM W SZYKU organizowanego przez WKU na Palcu Biegańskiego w Częstochowie. Zawarte porozumienie o współpracy ma na celu wzajemną pomoc w propagowaniu Sił Zbrojnych oraz etosu żołnierza wśród młodzieży szkolnej, oraz budowanie postaw moralnych i patriotycznych.   Piknik Mundurowy „RAZEM W SZYKU” zorganizowany został przez Wojskową Komendę Uzupełnień w Częstochowie, pod częstochowskim Ratuszem można było spotkać przedstawicieli jednostek wojskowych, służb mundurowych, organizacji proobronnych oraz przedstawicieli częstochowskich szkół Zespół Szkół Samochodowo – Budowlanych reprezentowała klasa I A Technikum Samochodowego o profilu policyjno – prawnym wraz z nauczycielami panią Ewą Jurą i panami Tomaszem Kłosowskim i Dariuszem Zalasem.

 

Czytaj więcej o: PODPISANIE POROZUMIENIA O WSPÓŁPRACY Z WOJSKOWĄ KOMENDĄ UZUPEŁNIEŃ W CZĘSTOCHOWIE

V Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego dla Klas III Gimnazjum w ZSSB - rozdanie nagród

2018-06-07
Powiększ zdjęcie

30 maja w naszej szkole w gabinecie Pana  Dyrektora odbyło się rozdanie dyplomów i nagród dla zwycięzców V Powiatowego Konkursu z Języka Angielskiego dla Klas III Gimnazjum. Dyplomy i nagrody zwycięzcom oraz ich opiekunom wręczyła Pani wicedyrektor Agnieszka Burzyńska. Przypominamy,że I miejsce zajęła Maja Grzyb ze Szkoły Podstawowej nr. 29 w Częstochowie, II miejsce zajęli Roch Konopacki ze Szkoły Podstawowej nr.13  w Częstochowie i Maciej Świącik  ze Szkoły Podstawowej w Konopiskach oraz III miejsce przypadło Julii Kisteli ze Szkoły Podstawowej nr.29 w Częstochowie. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy !!!

Czytaj więcej o: V Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego dla Klas III Gimnazjum w ZSSB - rozdanie nagród

Wspólna wyprawa na kręgle

2018-06-07
Powiększ zdjęcie

25.05.2018r. grupa uczniów z Zespołu Szkół Samochodowo Budowlanych, działająca w Szkolnym Klubie Wolontariatu Akcji Katolickiej, wybrała się pod opieką katechety p. Rafała Matuszewskiego do kręgielni ,,Złote Arkady" w Częstochowie.

Czytaj więcej o: Wspólna wyprawa na kręgle