II Powiatowy Konkurs Poprawnej Polszczyzny „O gęsie pióro Mikołaja Reja”

19.03.2019 r. odbył się II Powiatowy Konkurs Poprawnej Polszczyzny „O gęsie pióro Mikołaja Reja” zorganizowany przez panie: Alinę Grabną, Annę Majchrzak i Danutę Rukszę. W tym roku konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, gdyż zgłosiło się aż 48 uczestników z 25 szkół z Częstochowy i powiatu.

Uroczystość rozpoczęła wicedyrektor szkoły – Pani Agnieszka Burzyńska, która powitała uczestników wraz z opiekunami i wręczyła uczniom dyplomy za udział, a nauczycielom podziękowania za wkład pracy włożony w przygotowanie młodzieży.

Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe i ponadpodstawowe. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązanie testu składającego się z 17 poleceń zróżnicowanych pod względem trudności, a dotyczących błędów językowych, wyjaśnienia związków frazeologicznych czy odmianie nazwisk i nazw miejscowych.

Wyniki konkursu zostaną przesłane do szkół wraz z nagrodami do 15.04.2019 r. Już dziś gratulujemy wszystkim laureatom i zapraszamy do kolejnej edycji w przyszłym roku szkolnym.

mgr Alina Grabna, mgr Anna Majchrzak

 

 

Galeria

Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie