Absolwenci

Jacek GRZEGORZEWSKI od 1.09.2012r Dyrektor Zespołu Szkół Samochodowo-Budowlanych. Szkołę ukończył w 1978r. Absolwent Wyższej Oficerskiej Szkoły Samochodowej w Pile oraz Politechniki Poznańskiej. W wojsku służył na stanowiskach: wykładowcy przedmiotów samochodowych, szefa służby samochodowej pułku - organizował transport samochodowy oraz proces naprawy i obsługi pojazdów samochodowych. 
Służył również w pułku komandosów w Lublińcu (skakał ze spadochronem, także z amerykańskimi rangersami, żołnierzami GROM, policyjnymi antyterrorystami). Po wyjściu z wojska wrócił do samochodówki jako nauczyciel przedmiotów samochodowych. Jego podopieczni osiągali sukcesy w Olimpiadzie Techniki Samochodowej (pięciu uczniów zostało finalistami szczebla centralnego, a drużynowo szkoła zajęła II i IV miejsce w Polsce) i w Ogólnopolskim Turnieju Motoryzacyjnym ( drużynowe sukcesy na szczeblu wojewódzkim). 
Posiada uprawnienia: egzaminatora kandydatów na kierowców, instruktora nauki jazdy, egzaminatora w zawodzie technik pojazdów samochodowych i mechanik pojazdów samochodowych. 
Żonaty, dwoje dorosłych dzieci. Żona pracuje w oświacie, syn absolwent historii, córka jest nauczycielką języka angielskiego w szkole podstawowej. Hobby: motoryzacja, teatr, sport.

 

 

Piotr GALEWICZ - Były dyrektor Zespołu Szkół Samochodowo - Budowlanych, obecnie przebywający na emeryturze. Od początku był związany z częstochowską "samochodówką". Pan Dyrektor ukończył naszą szkołę w 1965 roku, następnie rozpoczął studia na WSP w Opolu (o specj. technicznej). Po studiach wrócił już jako nauczyciel do "samochodówki", najpierw uczył na warsztatach szkolnych, a później przedmiotów teoretycznych. Wicedyrektorem został w roku 1976, a dyrektorem szkoły w 1992. Żonaty, małżonka była również nauczycielem (obecnienna emeryturze)
Hobby: motoryzacja, ogródek, wędkarstwo.

 

 

 

 

Bogdan ANIOŁ - absolwent technikum budowlanego z 1982r. (w ramach praktyk zawodowych remontował teatr, Polnam i budował Megasam) następnie ukończył Wydział Budownictwa PCz. Swoje umiejętności budowlane doskonalił podczas budowy własnego domu. Po studiach pracował w Komobexie, a następnie w U. Wojewódzkim w Cz-wie. Od 1999r szef Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Żonaty jedno dziecko - córka, studiuje tak jak tata na Wydziale Budownictwa. Żona pracuje w służbie zdrowia. Hobby: turystyka.
 

 

 

Mirosław ANIOŁ - ukończył szkołę w 1980r. Absolwent Politechniki Częstochowskiej. Od 15 lat na stanowisku Z-cy Naczelnika Wydziału Transportu w częstochowskim magistracie. Posiada uprawnienia biegłego sądowego w dziedzinie wypadków drogowych, jest rzeczoznawcą samochodowym oraz audytorem bezpieczeństwa ruchu drogowego. Żonaty, jedno dziecko.

 

 

 

Andrzej  BABCZYŃSKI – absolwent   technikum budowlanego z 1975r o sp. budowa dróg i mostów. Następnie ukończył Politechnikę Częstochowską  wydział: Inżynieria Środowiska  specj. Wodociągi i Kanalizacja Po studiach rozpoczął  pracę w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Cz-wie. W firmie szybko awansował zajmując kolejne stanowiska: od inspektora technicznego poprzez z-cę kierownika Wydziału Sieci,  aby po 8 latach objąć stanowisko dyrektora ds. technicznych.

Od 2002r zajmuje stanowisko Prezesa Zarządu – Dyrektora Naczelnego Wodociągów Częstochowskich. Społecznie piastuje stanowisko Wiceprezesa Oddziału, Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych.

Posiada honorowy tytuł - Złoty Inżynier Roku przyznany w XIX edycji konkursu  przez czasopismo „Przegląd Techniczny”.

Hobby: sport-uprawia czynnie siatkówkę, tenis, narty, windsurfing. Posiada zbiór ok. 1000 płyt z muzyką z lat 70 i 80.

Żonaty - żona jest lekarzem stomatologiem. Troje dzieci – najstarszy syn jest prawnikiem, średni syn obecnie zdaje maturę, a córka uczęszcza do szkoły podstawowej.

 

Henryk BANAŚ- ukończył szkołę w 1968r. Absolwent Politechniki Szczecińskiej i Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Dyrektor Naczelny i jednocześnie Prezes Zarządu PKS S.A. Pracuje nieprzerwanie w jednej firmie (PKS) 32 lata. Żonaty, troje dzieci. Hobby: motoryzacja, narty, ogródek działkowy, podróże, turystyka górska.

 

 

 

Marek BALT - absolwent szkoły z 1993r. pasjonat - społecznik, były poseł na sejm RP.
Żonaty, córka Liliana, żona Ewelina również społecznik, była Przewodniczącą Młodzieżowej Rady Miasta i przewodniczącą samorządu Politechniki Częstochowskiej.
Pracował w hucie Częstochowa 16 lat, ostatnio na stanowisku zastępcy dyrektora ds. remontów.
W wolnym czasie (którego obecnie już brakuje) nurkuje i jeździ na nartach.
Z czasów szkolnych z sentymentem wspomina zajęcia z przepisów ruchu drogowego, geografię i historię. Twierdzi, że kto przeszedł maglowanie z kodeksu drogowego z p.Galewiczem "ma dziś przepisy drogowe w małym palcu" nawet po zmianach.

 

 

 

 

 

 
Roman BORECKI
 - ukończył szkołę w 1976r. Absolwent Politechniki Częstochowskiej, Wydziału Budowy Maszyn specj. Systemy Cieplne i Maszyny Tłokowe. Po przepracowaniu pięciu lat w przemyśle, powrócił na uczelnię jako wykładowca. Żonaty pięcioro dzieci, najstarszy jest studentem PCz, najmłodszy uczęszcza do szkoły podstawowej. Hobby: motoryzacja, turystyka, ogródek..

 

 

 

 Bogusław CHATYS -ukończył szkołę w 1984 roku, następnie rozpoczął studia na wydziale Zarządzania P.Cz. Współwłaściciel i dyrektor przedsiębiorstwa "UNIPOL" sp. zoo. Członek rady gospodarczej przy prezydencie m. Częstochowy. Przewodniczący Rady Nadzorczej Wodociągów Częstochowa. Sponsoruje CKM "Włókniarz", drużyny sportowe i utalentowanych zawodników. Żonaty; dwoje dzieci. Hobby; historia średniowiecza, numizmatyka, ogród, podróże śladami wypraw krzyżowych.

 

Tomasz CIEPAŁ - absolwent technikum samochodowego z 2000r. Po ukończeniu nauki w naszej szkole skończył Poradnictwo Zawodowe na AJD. Od 2000r prowadzi też nietypowy warsztat samochodowy w którym na zamówienie przebudowuje samochody seryjne na ... też samochody seryjne ale o sportowych osiągach. Buduje też samochody sportowe na indywidualne zamówienia. Dotychczas "usprawnił" w ten sposób ok. 70 samochodów. Czas przebudowy pojazdu: od 2 dni do 5 miesięcy. Najdroższa przeróbka dotyczyła Seicento - był to koszt 45 tys. zł - która pozwoliła m.in. osiągnąć przyspieszenie od 0 do 100km w ciągu 5 sekund. Największą moc osiągnięto z s-ka 1,4 dm3: po kilku przeróbkach (szczegóły to tajemnica zawodowa) 90 KM zamieniono na 207 KM Klienci przywożą pojazdy z całej Polski : od Gdańska aż po Bielsko. Żonaty, jedno dziecko.

 

Krzysztof CYGAN -ukończył szkołę w 1981r. Współwłaściciel hurtowni mrożonek i lodów "Anna"- działalność prowadzi od 1993r. Zatrudnia 23 pracowników, park samochodowy liczy 13 samochodów. Dystrybutor artykułów firm Frosta, Zielona budka, Koral, Algida, Horteks. Żonaty, dwoje dzieci, córka studiuje europeistyke na UJ, syn uczęszcza do ZSSB. 
Hobby :motoryzacja, sport.

 

 

 

Aleksander CZYŻ - ukończył szkołę w 1979 następnie rozpoczął studia na Politechnice Częstochowskiej Wydział Maszyn Roboczych, następnie pracował w szkole jako nauczyciel wychowania ficyzcznego od 1989 współwłaściciel firmy "Perfect Service" zajmującej się ochrona mienia i osób. To była pierwsza firma w Częstochowie zajmująca się ochroną. Obecnie zatrudnionych jest ok. 70 osób. Hobby: instruktor i sędzia karate shotokan - posiada 5 dan, instruktor KRAF- MAGA Dwoje dzieci - dwie córki jedna skończyła studia, druga uczy się w gimnazjum.

 

 

 

Dariusz Humaj - absolwent ZSSB z 1984r. Wychowawcą była pani B. Siwik-Drosik. W roku 1992 ukończył wychowanie techniczne na WSP i uzyskał tytuł mgr. Absolwent Politechniki Częstochowskiej (Wydział Budowy Maszyn) z 1993 - inż. mechanik. Ukończył również Studia Podyplomowe w zakresie Rachunkowości i Finansów na Akademii Ekonomicznej w Krakowie 2004r oraz Studia Podyplomowe w zakresie Zarządzania Placówką Oświatową w Nowej Strukturze Systemu Edukacji WSP Częstochowa 2001r. Żonaty, dwoje dzieci żona też jest nauczycielką. Syn i córka uczęszczają do liceum im. H. Sienkiewicza. Pracował najpierw w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych, a od 1997 w Centrum Kształcenia Praktycznego. Od 2001r dyrektor CKP. Hobby: aranżacja ogrodu, turystyka, narciarstwo. Otrzymał wiele wyróżnień m.in. nagrodę MEN, trzykrotnie wyróżniony nagroda Prezydenta Miasta Częstochowy.

 

Michał JANUSIAK - ukończył szkołę w 1970r. Po szkole rozpoczął pracę w Mostostalu Zabrze w profesji wówczas rzadko spotykanej i wymagającej dużych umiejętności - jako spawacz na wysokości. Następnie pracował kolejno w Częstochowskich Hutach Szkła i w Rolniczych Spółdzielniach Produkcyjnych. Od 1990r pracuje w TRW Polska w Cz-wie. Współtworzył - razem z innymi zapaleńcami- tę znaną częstochowską firmę od podstaw. W Zakładzie Produkcji Pasów wszyscy go znają jako Pana Michała. Obecnie dba (z dużym powodzeniem) o wizerunek firmy i jest odpowiedzialny za stały proces poprawy pracy. Hobby: filmowanie i fotografowanie - posiada zbiór liczący 20tys. zdjęć, głównie dotyczący TRW. Żonaty, jeden syn- również pracuje w TRW.

 

 

Wojciech JASTRZĘBSKI - ukończył ZSSB w 1991r. następnie pracował w warsztacie samochodowym. Do szkoły wrócił w 1996r. aby rozpocząć pracę jako nauczyciel _ instruktor nauki jazdy. W 1989r został wicemistrzem Polski w zawodach kartingowych. Żonaty, dwoje dzieci. Hobby: motoryzacja, wyścigi samochodowe i kartingowe, narty.

  

Dariusz KAPINOS ukończył technikum melioracyjne w 1989r wychowawcą była p. Ociepa. Pasjonat społecznik - Radny Rady Miasta Częstochowy oraz prezes koła wędkarskiego od 12 lat (okręg Raków-Wrzosowiak), sekretarz Zarządu Okręgu PZW w Cz-wie. Prowadzi dz. gospodarczą - działalność handlową. Żonaty, dwoje dzieci - dwie dorosłe córki, młodsza studiuje filologię ang. na P.Cz a starsza studiuje na II roku w Akademii Obrony Narodowej

 

 


Wojciech KOWALSKI
 - ukończył Technikum Samochodowe w 1989 r. W trzeciej klasie zdał sobie sprawę , że bardziej interesują go przedmioty humanistyczne niż mechanika samochodowa dlatego rozpoczął studia na WSP kierunek filologia polska. Nastepnie ukończył bibliotekoznawstwo na UŚ. Przez 7 lat pracował jako dziennikarz prasowy ,radiowy i telewizyjny ( m. in. w Życiu Częstochowy , radio Fon , telewizja Polsat, TVN). W 2000 roku zmienił zawód _ został nauczycielem języka polskiego w szkole średniej. Obecnie pracuje w Miejskim Domu Kultury. Współzałożyciel pierwszego niezależnego teatru w Częstochowie -Teatr From Poland.

 

 

 

Marek LATACZ - absolwent technikum budowlanego z roku 1979, wychowawcą była p. Lidia Kaźmierczak. Następnie ukończył studia na P.Cz. – Wydział Budowy Maszyn.Odbył studia podyplomowe na Akademii Górniczo-Hutniczej oraz na P.Cz. na Wydziale Zarządzania. Pracował na wielu stanowiskach kierowniczych wymagających dużej wiedzy specjalistycznej, był m.in. prezesem zarządu w:Zakładach Remontowo- Montażowych „KONIECPOL” S.A, P. P. H- U. „KONSTER” Sp. zo.o., „BT-Częstochowa” Sp. z o.o , Częstochowska Szkoła Menedżerów Sp. z o.o.Pracował również w Radach Nadzorczych różnych spółek m.in;M.Z.O. ASMABEL , Opolskie Konsorcjum Autostradowe S.A., Przedsiębiorstwo „EHAZET”, Przemysłowy Zespół Opieki Zdrowotnej.Odbył wiele szkoleń i kursów związanych z funduszami unijnymi i przekształceniami własnościowymi.Posiada szereg dodatkowych uprawnień:- biegły z zakresu rozliczeń finansowych, zarządca komisaryczny, likwidator i syndyk z upr. sądu gospodarczego.Hobby: działacz żużlowy (przew. Komisji Rewizyjnej „Włókniarza”), muzyka, motoryzacja. Żonaty, dwoje dzieci syn i córka.

 

 

Zbigniew LESZCZYŃSKI - absolwent technikum budowlanego z 1982r. (w ramach praktyk zawodowych remontował teatr, Polnam i budował Megasam) następnie ukończył Wydział Budownictwa P.Cz (i technikum i P.Cz kończył razem z p. Bogdanem Aniołem). Ukończył także studia podyplomowe dot. prawa inwestycyjnego na Wydziale Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego. Po studiach pracował w papierni Myszków, a od 1992 r. do dzisiaj pracuje w Urzędzie Miasta Częstochowy. Obecnie jest z-cą Naczelnika Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych. Były arbiter i trener Urzędu Zamówień Publicznych; arbiter Sądu Arbitrażowego przy Izbie Gospodarczej Gazownictwa; wykładowca z tematyki zamówień publicznych; stały współpracownik miesięcznika "Zamówienia Publiczne DORADCA" oraz miesięcznika "Przetargi Publiczne", członek rady programowej miesięcznika "Inwestycje Sektora Publicznego". Autor szeregu artykułów dotyczących tematyki zamówień publicznych głównie dotyczących robót budowlanych. Autor rozdziału "Zamówienia publiczne na roboty budowlane" pozycji książkowej pt. "Zamówienia publiczne - praktyczny przewodnik dla zamawiających oraz dostawców i wykonawców" wydawanej przez Wydawnictwo FORUM Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu; pozycji książkowych: "Przetarg ograniczony" oraz "Zamówienia publiczne na roboty budowlane" wydawanych przez Firmę "Presscom" z Wrocławia; członek założyciel i obecny członek zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Konsultantów Zamówień Publicznych; członek Izby Inżynierów Budownictwa; biegły sądowy z zakresu budownictwa. Swoje umiejętności budowlane doskonalił między innymi podczas budowy własnego domu. Żonaty, dwoje dzieci. Żona Danuta pracuje w oświacie, córka Dominika studiuje prawo na UJ, a syn Mikołaj informatykę na P. Warszawskiej. Hobby: turystyka, stolarstwo-ciesielstwo oraz rolnictwo

 

 Damian LEWANDOWSKI – ukończył liceum informatyczne w 1996r. Wychowawcą była p. Emilia Kubara. Następnie rozpoczął studia w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie na kierunku pedagogika z wychowaniem fizycznym. Po ukończeniu studiów prowadził własną działalność gospodarczą. W 2002r powrócił do pracy zgodnej ze swoim wykształceniem i został nauczycielem  W-F w Zespole Szkół im. dr  W.Biegańskiego. W 2010 pożegnał się ze szkołą i rozpocząłpracę w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji jako zastępca dyrektora. W 2012r kolejny awans -  p.Damian został Prezesem Hali Sportowej Częstochowa Sp. z o.o.Hobby: oczywiście sport oraz film

Stan cywilny: kawaler

Jarosław ŁAPETA - ukończył szkołę w 1992r. Po ukończeniu Wydziału Elektrycznego PCz w 1997 wrócił do Szkoły przy ul. Augustyna i rozpoczął pracę jako nauczyciel przedmiotów elektrycznych. Rok później ukończył studia podyplomowe na Wydziale Zarządzania PCz. W roku 2002 zakończył pracę w ZSSB i powrócił na Wydział Zarządzania już nie jako słuchacz, a pracownik naukowy. Otwarty przewód doktorski Żonaty, jedno dziecko. Hobby: informatyka, podróże, turystyka. Bardzo ciepło wspomina okres szkolny i pracę jako nauczyciel.

 

 

 

Grzegorz MACH - ukończył szkołę w 1986r. Już w pierwszej klasie T.S. odkrył w sobie zamiłowanie do dziennikarstwa, dlatego też po skończeniu filologii polskiej na WSP w Częstochowie rozpoczšł pracę w radiu Katowice. Od 1994r dziennikarz TV Katowice. Powiedział że 10 minut dobrego reportażu wymaga ciężkiej pracy nawet do dwóch miesięcy! Żonaty, dwoje dzieci. 
Hobby: narty, muzyka, dobra ksišżka, puzzle

 

 

 

 Robert MADEJ - ukończył technikum budowlane w 1996r. Wychowawcą była p.Ewa Mesjasz.Następnie kontynuował studia na WSP, ukończył również Zarządzanie Produkcją na Politechnice Częstochowskiej. Ojciec trojga dzieci dwóch synów i córki. Od 2002r prowadzi własna działalność gospodarczą. Od roku 2012 Viceprezes MPK w Częstochowie. Jest współautorem projektu „GAZELA” – w ramach którego MPK otrzyma 60 mln złotych na zakup autobusów hybrydowych (dla niewtajemniczonych o napędzie elektryczno-gazowym) Hobby (oczywiście) transport.

 

Wojciech MAJEWSKI - ukończył szkołę w 1984r. Absolwent WSP w Opolu. Nauczyciel historii, wiedzy o społeczeństwie i przysposobienia obronnego w Zespole Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu. W szkole pracuje od 1990r. Z sentymentem wspomina lata spędzone w szkole, bardzo ciepło wspomina wychowawczynię p. Zofię Ociepę . Żonaty, troje dzieci. Hobby: historia, muzyka, sport.

 

 

 

Daniel MLEK - absolwent technikum samochodowego z 1992r, wychowawcą był p.Kurzelowski Bogusław. Po ukończeniu szkoły p. Mlek od razu rozpocząłpracę w firmie rodzinnej „MLEK” – serwis blacharsko-lakierniczo-mechaniczny znajdujący się na Lisińcu. Rocznie naprawianych jestw firmie ponad 1000 samochodów.Żonaty troje dzieci, najstarszy syn kontynuuje tradycje ojca – jest uczniem technikum samochodowego. Małżonka p. Daniela również jest  absolwentką naszej szkoły. Firmę w 1995r założył dziadek Władysław. Hobby: oczywiście motoryzacja,oraz sport żużlowy.

 

 

Paweł MUSIAŁ absolwent technikum samochodowego z 1993r. Wychowawcą klasy była p. Danuta Cieślik. Pracę dyplomową obronił z wyróżnieniem (dyplom i nagroda Stowarzyszenia Elektryków Polskich ). Po ukończeniu T.S. zmienił kierunek zainteresowań i trafił na Uniwersytet Łódzki gdzie ukończył studia z Geografii Fizycznej Kompleksowej. Dodatkowo ukończył Studia Podyplomowe z zakresu Informatyki, Ekonoimii oraz  Zarządzania w Oświacie, MBA (Master of Business Administration), Administracji i Zarządzania w Kulturze.

Ratownik WOPR, żeglarz jachtowy motorowodniak, płetwonurek. Posiada szereg osiągnięć w pracy pedagogicznej w szkołach, w których pracował: podstawowej, gimnazjum i średniej wszystkich szczebli.  Wielokrotnie nagradzany i wyróżniany. Jego wychowanek wygrał ogólnopolski konkurs Polskiej Akademii Nauk i Discovery Channel na projekt kosmiczny- w ramach nagrody wraz z rodzicami wyjechał do siedziby NASA w USA na zajęcia związane z programem kosmicznym. Hobby to sporty motorowe, wodne i zimowe.Ulubione zajęcia:samotne wyprawy motocyklem połączone ze zwiedzaniem Polski i Europy. W latach 2012-2013 2012r  Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Częstochowie. Pomysłodawca Częstochowskiego Festiwalu Podróżniczego "Za Horyzontem".Żonaty, dwoje dzieci- syn i córka

 

Piotr MUSZKA - ukończył szkołę w 1986r. Zamiłowanie do motoryzacji odkrył u siebie w 4 klasie ogólniaka! (kończył "Sienkiewicza"). Kierownik działu sprzedaży w Salonie "Mercedesa" w Poczesnej od 1998r. Żonaty, jedno dziecko. 
Hobby: oczywiście motoryzacja - stwierdził, a także sport, narty, podróże, ogródek działkowy.

 

 

 

Maciej MUSZKA - ukończył szkołę w 1979 roku,pracuje od 1990 jako nauczyciel instruktor nauki jazdy. Wychowawcą była pani Janina Galewicz,którą bardzo ciepło wspomina. Brat również kończył "samochodówke"- tak więc jest to tradycja rodzinna. Żonaty; dwoje dzieci Hobby; motoryzacja, majsterkowanie, dekoracja wnętrz.

 

 

  

Przemysław PALUTEK - ukończył szkołę w 1998r. Absolwent Politechniki Częstochowskiej Wydziału Budowy Maszyn. W szkole uczy od 2003 roku przedmiotów informatycznych.Współautor witryny internetowej Szkoły. Kawaler. Hobby: komputery, motoryzacja, żeglarstwo.

 

 

 

 

Sebastian POLACZEK - ukończył szkołę w 2002r. Współwłaściciel Salonu "OPEL i CHEVROLET" w Częstochowie i Poczesnej. Dodatkowo p.Sebastian prowadzi transport samochodowy. Samochodami interesuje się od podstawówki. Hobby: motoryzacja- samochody i motocykle, narty. Kawaler. Z sentymentem wspomina lata szkolne i chętnie wróciłby do ławy szkolnej przy ul Augustyna.

 

 

 

 

Ks. dr Grzegorz POLOK – kierownik Akademickich  Warsztatów Pedagogicznych oraz adiunkt w Katedrze Zarządzania Publicznego i Nauk Społecznych na Uniwersytecie Ekonomicznym  w Katowicach, Duszpasterz Akademicki.. Od kilku lat zajmuje się problematyką związaną z etyką działalności gospodarczej, etyką w Public Relations oraz etosem nauczyciela akademickiego, problemami uzależnień. Ma na swoim koncie publikacje z zakresu etyki biznesu, etyki w PR, oraz katolickiej nauki społecznej, między innymi: Najważniejsze wartości studentów pierwszego roku Akademii Ekonomicznej w Katowicach, Katowice 2006; Rozwinąć skrzydła, Katowice 2009; W drodze do siebie, Katowice 2010; jako współautor: Społeczne, polityczne i gospodarcze elementy demokracji personalistycznej, Katowice 2006, Osoba-cnota-wartość, wybrane zagadnienia z etyki nauczyciela akademickiego, Katowice 2007, Etyczne aspekty wychowania w szkole wyższej, Katowice 2008, Aksjologia w czasach kultury młodości, Katowice 2012, jako redaktor prac zbiorowych:  Spotkania z nauczaniem Jana Pawła II w Akademii Ekonomicznej w Katowicach, Katowice 2005;  Etyczny wymiar działalności gospodarczej - wybrane zagadnienia,  Katowice 2005; Ks. kardynał August Hlond - społeczny wymiar nauczania, Katowice 2006. Zagrożenia rodziny w aspekcie pastoralno-społecznym. AE Katowice 2008, Społeczna odpowiedzialność- aspekty teoretyczne i praktyczne, UE Katowice 2011,

Więcej na www.rozwinacskrzydla.pl

 

 Wojciech PRZERADA - ukończył szkołę w 1982r. następnie zdał na AWF w Krakowie. Córka Marta w SP. W ZSSB pracuje od 1990 r. Trener i instruktor kilku dyscyplin sportu. Amator szachów. Pasjonat narciarstwa i żeglarstwa. "Stawianie żagli na jachcie podobne jest do rozwijania skrzydeł u ptaka: lekkość z jaką jacht się porusza, stanowi rozkosz dla oczu" J.Conrad-Korzeniowski "Zwierciadło morza".

 

 

 

 

RADOSZ Marek - absolwent technikum samochodowego 1995r. Wychowawcą klasy był p. Grzegorz Nowak. Po ukończeniu szkoły kontynuował naukę w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie (w Częstochowie jeszcze nie było szkoły strażackiej). Po ukończeniu nauki w Szkole Aspirantów rozpoczął pracę w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie na stanowiskach związanych z prowadzeniem działań ratowniczo – gaśniczych. Następnie po ukończeniu studiów na AJD, awansował na stopień oficerski. Obecnie posiada stopień st. kapitana i zajmuje stanowisko Naczelnika Wydziału Kontrolno – Rozpoznawczego w Komendzie Miejskiej PSP w Cz-wie.

 

Żonaty, jedno dziecko – córka uczennica szkoły podstawowej. Hobby: piłka nożna.

Andrzej  SMYKLA  - absolwent Liceum Zawodowego o specj. mechanik pojazdów drogowych z roku 1984. Pracę rozpoczynał w Budexie, następnie pracował w Zakładach – Remontowo – Budowlanych z których przeniósł się do Zakładów Materiałów Ogniotrwałych. 

W firmach tych pracował na stanowiskach od mechanika samochodowego do kierownika magazynu. Od 18 lat związany jest z firmą YAWAL  S.A. - wiodącego producenta profili aluminiowych w kraju – spółka jest notowana na głównym parkiecie GPW. 

Obecnie pracuje na stanowisku Kierownika Zespołu Magazynów, podlega mu 45 osób, magazyny obsługują wszystkie wydziały firmy – powierzchnia ogółem wynosi3000 m2. 

Magazyny są wysoce zautomatyzowane, operacje magazynowe odbywają się za pomocą czytników kodów kreskowych. Żonaty 8 dzieci – 4 synów i 4 córki. Trójka najstarszych to studenci, dwoje uczy się w szkole średniej, a troje uczęszcza do gimnazjum. Żona zajmuje się domem. Hobby – akwarystyka, podróże.

Edward SOKOŁOWSKI - ukończył szkołę w 1975r. Razem z bratem (Waldemarem też absolwent ZSSB) prowadzi od 1994r. Stację Kontroli Pojazdów i warsztat mechaniczny przy ul. Jagiellońskiej. Z sentymentem wspomina "samochodówkę" szczególnie praktyki w Głownie. Żonaty dwoje dzieci. Hobby myśliwstwo

 

 

 


Waldemar SOKOŁOWSKI
 - ukończył szkołę w 1978r. Razem z bratem (Edwardem też absolwent ZSSB) prowadzi od 1994r. Stację Kontroli Pojazdów i warsztat mechaniczny przy ul. Jagiellońskiej. Syn p. Waldka też kończył w roku 2004 Technikum Samochodowe. Żonaty, dwoje dzieci. 

Hobby: wędkarstwo, ogródek, motoryzacja

 

 

 

Halina ZAJDER - ukończyła Technikum Samochodowe w roku 1972 (w latach 70-siątych do samochodówki chodziło sporo dziewczyn, w ciągu ostatnich 12 lat pojawiła się tylko jedna fanka motoryzacji _ uczęszcza do klasy pierwszej T.S).Absolwentka PCz - Wydziału Budowy Maszyn. W ZSSB uczyła od 1985r przedmiotów samochodowych obecnie na emeryturze. Wcześniej pracowała w przemyśle cementowym. Dwoje dzieci p.Haliny również kończyło naszą szkołę. Hobby; dobra książka, teatr, motoryzacja.

 

 

 Marek SKRZESZOWSKI

absolwent z roku 1977. Ukończył Politechnikę Częstochowską oraz Politechnikę Krakowską ze specjalizacją -  rekonstrukcja wypadków drogowych. Pierwszą pracę zawodową  rozpoczynał w pogotowiu ratunkowym. Jednocześnie pracował jako instruktor nauki jazdy w technikum samochodowym.

Kolejne doświadczenia zawodowe związane były z ubezpieczeniami komunikacyjnym, pracował w takich firmach ubezpieczeniowych jak „WESTA”  ‘‘POLONIA” oraz „UNICA”. Pracę rozpoczynał od likwidatora szkód na kierowniku działu kończąc. W 1994r uzyskał uprawnienia biegłego sądowego w zakresie techniki samochodowej i ruchu drogowego, a w 2000r został rzeczoznawcą samochodowym.

 Obecnie prowadzi biuro rzeczoznawstwa samochodowego – wykonuje opinie techniczne dla potrzeb sądów, policji i prokuratury. Żonaty, dwoje dorosłych dzieci.Hobby: motoryzacja, podróże

 

 

 

Patryk ZAWADZKI - ukończył Technikum Samochodowe w 1998 następnie studiował na Politechnice Poznańskiej na Wydziale Elektrycznym, po ukończeniu studiów pracował w rożnych firmach od marca 2005 pracuje na stanowisku specjalisty do spraw technicznych w firmie InterCars. Bardzo mile wspomina wychowawców Danutę Cieślik i Eugeniusza Marciniaka. Hobby: motoryzacja,podróże,tenis ziemny, pływanie.

 

 

 

 Tadeusz ŻESŁAWSKI - ukończył szkołę w 1984 r. Edukacje rozpoczynał w szkole przy ulicy Targowej a następnie "przeprowadził" szkołę na ulicę Augustyna. Absolwent WSP w Częstochowie wydziału Filologia Polska. Nauczyciel języka polskiego, były Wicekurator Województwa Śląskiego, do roku 1998 był zastępcą dyrektora w ZSSB. 1998.Stwierdził "gdy rozpoczynałem prace w szkole jako nauczyciel moi byli profesorowie stali się kolegami z pracy" Żonaty, dwoje dzieci. 
Hobby: teatr ,podróże, literatura

 

 

 

 Tomasz JAKUBCZAK - ukończył szkołę 1996r. Absolwent Politechniki Częstochowskiej Wydziału Budowy Maszyn. W szkole uczy od 2002 roku przedmiotów informatycznych. Od 2008 roku Kierownik Szkolenia Praktycznego. Z zadowoleniem wrócił do swojej szkoły jako nauczyciel. Bardzo mile wspomina czasy swojej edukacji w ZSSB. Żonaty dwójka dzieci. Hobby: komputer, książki.