Uczeń „Samochodówki” znów na podium!

08.12.2017 r. w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej RODN „WOM” odbyła się II edycja Wojewódzkiego Konkursu „Książka i informacja w erze mediów cyfrowych”. 

Konkurs rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe i ponadgimnazjalne. Naszą szkołę reprezentował uczeń kl. III B TS - Kacper Pawelec przygotowywany pod kierunkiem nauczycieli – bibliotekarzy: p. Aliny Grabnej i p. Anny Majchrzak. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu - opracowanego przez dr Agatę Arkabus i mgr Annę Płusę - zawierającego 19 zadań (otwartych i zamkniętych) z zakresu bibliologii i informatologii (historia Biblioteki Narodowej, digitalizacja, zasoby cyfrowe, prawo autorskie, domena publiczna itp.).

W oczekiwaniu na wyniki uczestnicy konkursu wzięli udział w warsztatach plastycznych na temat: „Kopia wybitnego dzieła malarskiego” pod kierunkiem p. Marka Czarnołęskiego.

W kategorii szkoły ponadgimnazjalne Kacper Pawelec zdobył najwyższą liczbę punktówi zajął I miejsce. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich.

Kacprowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

mgr Alina Grabna, mgr Anna Majchrzak