Strefa video

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

 

 

24.06.2016 r. zakończenie roku szkolnego

godz. 900 klasy przejściowe

godz 1000  III klasy ZSZ

 

 

Odjazdowa szkoła  zobacz !!!

 

 

 FILM Z OTRZĘSIN KLAS PIERWSZYCH 2015/2016 

 

 

 

W semestrze pierwszym w roku szkolnym 2015/2016

najwyższą średnią w klasach pierwszych mają uczniowie:

      1 a TS- Paulina Kaczmarzyk

          - Oskar Witczak,

  1 b TS- Łukasz Kowalik,

             - Kacper Pawelec,

1 c TS- Krystian Bąk,

                    - Marcin Wasilewski,

        1 TM   - Paulina Machuderska

         - Marek Budzik

1 TE   - Przemysław Jeż

          - Mateusz Nowak

1 a ZSZ- Patryk Florek

          - Mateusz Buła

1 b ZSZ- Piotr Musiałek

                     - Maciej Gorzędowski

1 c ZSZ- Dominik Grzyb

              - Artur Modliński

1 d ZSZ- Tomasz Sołtysiak

             - Dominik Siemiński

Wyżej wymienione uczennice i uczniowie

otrzymali tablety w dniu 26 kwietnia podczas Dni Otwartych 

GRATULUJEMY !!!!

Artykuły

.

2016-05-25
Powiększ zdjęcie

W dniu 18 maja 2016 r. w Miejskim Domu Kultury odbyło się podsumowanie VI edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „TWOJE DANE – TWOJA SPRAWA” realizowanego w Częstochowie. Koordynatorem działań w mieście jest Zespół Szkół Samochodowo-Budowlanych w Częstochowie , przy współpracy z Urzędem Miasta Częstochowy – Wydziałem Edukacji, Zespołem Szkół Technicznych, Samorządowym Ośrodkiem Doskonalenia oraz Akademią im. Jana Długosza – Wydział Pedagogiczny.

.

2016-05-20

.

2016-05-16

Po raz trzeci w tym roku grupa młodzieży  z ZSSB wraz z opiekunem panią Izabelą Zaborską  wzięła udział w zajęciach Częstochowskiego Uniwersytetu Młodzieżowego. Tym razem wysłuchaliśmy  ciekawego wykładu dotyczącego współczesnych problemów urbanistycznych Częstochowy na tle historycznego rozwoju miasta. Z niecierpliwością czekamy na kolejne ostatnie w tym roku spotkanie,które zaplanowano na 02.czerwca 2016.

 

71 ROCZNICA ZAKOŃCZENIA II WOJNY ŚWIATOWEJ

2016-05-16
Powiększ zdjęcie

W niedzielę, 8 maja na Placu Pamięci Narodowej w Częstochowie odbyły się uroczystości upamiętniające 71. rocznicę zakończenia II Wojny Światowej. Tegoroczne obchody rozpoczęła msza święta polowa odprawiona na placu. Po Apelu Pamięci i wystąpieniach okolicznościowych delegację złożyły kwiaty przed pomnikiem poległych w obronie ojczyzny.

 III POWIATOWY KONKURS MOTORYZACYJNY „MOBILNA KOMUNIKACJA”

2016-05-15
Powiększ zdjęcie

Dnia 11 maja 2016r. w Zespole Szkół Samochodowo-Budowlanych odbył się III Powiatowy Konkurs Motoryzacyjny „Mobilna Komunikacja”. Konkurs skierowany jest dla uczniów szkół gimnazjalnych.

Celem konkursu jest rozwijanie wśród uczniów gimnazjów zainteresowania motoryzacją, propagowanie współzawodnictwa, a przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa na drodze.

Zaproszonych gości, nauczycieli i uczniów przywitał Dyrektor Szkoły Jacek Grzegorzewski. Następnie uczniowie przystąpili do rozwiązywania zadań z przepisów ruchu drogowego oraz historii motoryzacji. Po części teoretycznej uczniowie wykonywali ćwiczenia sprawnościowe w alko goglach oraz udzielali pierwszej pomocy medycznej. Pierwsze miejsce zajęło Gimnazjum Nr 3, drugie miejsce zajęło Gimnazjum Nr 13, trzecie miejsce zajęło Gimnazjum Nr 2. Na czwartym miejscu uplasowało się Gimnazjum z Olsztyna. Nagrody dla najlepszych drużyn ufundował Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Częstochowie reprezentowany przez panią Sabinę Materę.

Zadania konkursowe z pierwszej pomocy medycznej przygotował i przeprowadził Pan Krzysztof Zbrojkiewicz, v-ce prezes Śląskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Koordynatorem konkursu był Dariusz Zalas, a nad organizacją i przebiegiem zawodów sprawowali pieczę nauczyciele: Krzysztof Knop, Beata Kołodziejska, Bogusław Kurzelowski.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy wszystkich uczestników do udziału w kolejnych edycjach Powiatowego Konkursu Motoryzacyjnego „Mobilna Komunikacja”.

 

.

2016-05-12
Powiększ zdjęcie

W czwartek, 12 maja na Placu Biegańskiego w Częstochowie odbyły się uroczystości upamiętniające 81 rocznicę śmierci jednego z największych Polaków - Marszałka Józefa Piłsudskiego. Po wysłuchaniu hymnu państwowego oraz pieśni: "Legiony" głos zabrał Pana dr Ryszarda Stefaniaka - zastępca prezydenta Częstochowy. Uczestnicy wysłuchali również krótkiego przedstawienia przygotowanego przez młodzież.  

.

2016-05-12
Powiększ zdjęcie

 Uczeń naszej szkoły Maksym Drabik w roku 2015 okazał się objawieniem PGE Ekstraligi. Rzadko się zdarza, by debiutant w najwyższej klasie rozgrywkowej potrafił pokonywać najlepszych zawodników w całej lidze. Jeśli chodzi o współpracę Betardu Sparty Wrocław z młodym Zawodnikiem Klub nie wywiera  presji i stara się stworzyć jak najlepsze warunki do jazdy gdyż kluczowa dla rozwoju kariery Maksyma jest  przede wszystkim możliwość regularnej jazdy w zawodach ekstraligowych, jak równieżstarty w zawodach drużynowych oraz indywidualnych w całej Polsce gdzie Zawodnik zdobywa nowe doświadczenia, które pozwalają  na kształtowanie i rozwijanie jego umiejętnośći. 

APEL

2016-05-11

27. OGÓLNOPOLSKA PIELGRZYMKA SYBIRAKÓW NA JASNEJ GÓRZE

2016-05-11
Powiększ zdjęcie

  W niedzielę 8. maja delegacja uczniów  naszej szkoły: Kinga Tulejko, Sylwester Nocuń, Dawid Fronczyński oraz nauczycielka  Ewą Bekus -Kotynia wzięli udział w  27. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Sybiraków na Jasnej Górze.  Uroczystości rozpoczęły się  zbiórką pocztów sztandarowych  pod Pomnikiem Sybiraków, gdzie odbył się Apel Poległych i złożenie kwiatów pod Mauzoleum Sybiraków. W  intencji wszystkich Sybiraków została odprawiona  w bazylice Msza św. Eucharystii przewodniczył biskup pomocniczy tarnowski Leszek Leszkiewicz. Uczniowie naszej szkoły pełnili honorową funkcję tworząc poczet sztandarowy Częstochowskiego Związku Sybiraków.  Pielgrzymi  przybyli  z różnych stron kraju dziękować za ocalenie ze strasznych lat katorgii na Syberii i w Kazachstanie.

KONCERT ORKIESTRY INSTRUMENTÓW DĘTYCH W ZSSB 2016 R.

2016-05-10
Dnia 27 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół Samochodowo-Budowlanych odbył się kolejny koncert Zespołu Orkiestry 
Dętej ze Szkoły Muzycznej w Częstochowie. Koncert prowadził Pan Marek Piątek wraz z uczniami:

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS MATURALNYCH 2016

2016-05-05
Powiększ zdjęcie

W piątek 29 kwietnia 2016r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas maturalnych naszej szkoły. O godzinie 10.00 zebrali się uczniowie klas technikum wraz z wychowawcami, rodzice, którzy angażowali się na rzecz szkoły oraz dyrekcja Zespołu Szkół Samochodowo- Budowlanych. Po przywitaniu zebranych, przemówienie wygłosił pan dyr Jacek Grzegorzewski.

PRAKTYKI W NIEMCZECH

2016-05-05

W dniach od 10.04.2016r do 30.04. 2016r grupa 18 uczniów z klas III TS, TM oraz TB odbywała praktyki zawodowe w Bad Freienwalde w Niemczech w ramach realizacji  projektu Erasmus + Edukacja zawodowa na plus.  Partnerem tego projektu jest VFBQ (Verein zur Forderung von Beschaftigung Und Qualifizierung), z którą nasza szkoła współpracuje już od 2011r. Dzięki odbywanym praktykom uczniowie poszerzają swoje kompetencje zawodowe, poznają  historię, kulturę oraz obyczaje kraju partnerskiego oraz doskonalą swoje kompetencje społeczne. Praktyka wymusza komunikowanie się w języku niemieckim, więc doskonalą swoje umiejętności językowe. W trakcie realizacji praktyk uczniowie nie tylko nabywają nowe umiejętności zawodowe, ale również poznają strukturę organizacyjną firm, w których pracują. Program obejmuje również rozszerzenie kompetencji kulturowych kraju partnera. Tak więc w dniu 16.04.2016r. odbyła się wycieczka do Berlina. Uczniowie zobaczyli Mur Berliński, , Aleksanderplatz, Bramę Brandenburską i Reichstag. W dniu 23.04.2016r. uczniowie zapoznali się z funkcjonowaniem podnośni statków w Niederfinow, a następnie całe popołudnie spędzili na kręgielni.  W dniu 24.04.2016r. odbyła się wycieczka do Poczdamu. Uczniowie podziwiali Pałac Cecilienhof, Sanssouci oraz dzielnice: holenderską i rosyjską.  Ponadto uczniowie z technikum mechanicznego zwiedzili zakład mechaniczny w Eberswalde, w którym mieli okazję zapoznać się z nowoczesnymi obrabiarkami CNC. W dniu 26.04.2016r odbył się trening kompetencji interkulturalnych i społecznych. Z pobytu na praktykach zawodowych uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne.  

 Opiekę nad grupą sprawowały: Izabela Pędziach –Irczewska oraz Zbigniewa Wróblewska  

PODWÓJNY SUKCES W ZSSB !!!

2016-05-05

Ostatni dzień kwietnia 2016 r. zapisze się bardzo szczęśliwie w kartach historii naszej szkoły. Tego dnia Narodowa Agencja programu Erasmus + ogłosiła wyniki konkursu na projekty mobilności. W tym roku ZSSB zgłosiło dwa wnioski  i oba uzyskały dofinansowanie. Projekty oceniono bardzo wysoko i przyznano nam 90 tys. Euro na ich realizację. Jesteśmy jedyną szkołą średnią w Częstochowie, która przeszła pomyślnie proces selekcyjny.

III POWIATOWY KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS III GIMNAZJUM

2016-05-05

28 kwietnia 2016 r. w naszej szkole odbył się III Powiatowy Konkurs z języka angielskiego dla klas III Gimnazjum. W konkursie wzięło udział 67 gimnazjalistów z Częstochowy i powiatu. Wszyscy uczestnicy starali się zdobyć jak największą liczbę punktów, ale bezkonkurencyjni okazali się jednak uczniowie z częstochowskiego Gimnazjum nr. 12 im. Jana Matejki. Zwycięzcami zostali:

 

MOTOR SHOW

2016-05-02
Powiększ zdjęcie

W dniu 01 kwietnia 2016 r. młodzież z naszej szkoły wraz z nauczycielami : Barbarą Gruszką, Małgorzatą Wolną, Ewą Bekus- Kotynią i Rafałem Matuszewskim udali się do Poznania na targi motoryzacyjne Motor Show - największej imprezie motoryzacyjnej w Europie. W trakcie zwiedzania terenów wystawowych można było podziwiać stoiska z najnowszymi modelami samochodów motocykli oraz camperów. Na zwiedzających czekały najnowsze premiery samochodów, liczne konkursy oraz gwarancja dobrej zabawy.

WIZYTA SŁOWAKÓW W POLSCE

2016-05-02
Powiększ zdjęcie

W dniach od 11 do 15 kwietnia 2016 r. w naszej szkole gościli grupę piętnastu uczniów wraz z opiekunkami z zaprzyjaźnionej szkoły z Martina na Słowacji. W trakcie wizyty młodzież miała możliwość zwiedzenia najstarszej w Polsce kopalni soli w Bochni w trakcie której uczestnicy mogli sie zapozna z historią kopalni, poznać znaczenia soli w tamtych czasach oraz uczestniczyć w projekcjach filmów multimedialnych.