Strefa video

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

WYSTAWIANIE OCEN DO 22.06.2015.

POWODZENIA Uśmiech

ZAPRASZAMY

NA NOWY KIERUNEK NAUCZANIA:

 

 

TECHNIK ELEKTROENERGETYK TRANSPORTU SZYNOWEGO 

 

 

pozostałe kierunki w naszej szkole

 

Zobacz rekomendacje:

 

TV ORION

GAZETA WYBORCZA

Artykuły

LINKI DO  PREZENTACJI  W RAMACH PROJEKTU COMENIUS.

2015-05-20

GRA MIEJSKA W RAMACH PROGRAMU "TWOJE DANE TWOJA SPRAWA"

2015-05-20
Powiększ zdjęcie

W dniu 13 maja 2015 r. uczniowie szkół z Częstochowy i powiatu uczestniczyli w grze miejskiej, związanej z projektem GIODO „Twoje dane – Twoja sprawa”.

PIERWSZA PRACA- WYKŁAD

2015-05-18
Powiększ zdjęcie

W dniu 15.05.2015 w naszej szkole odbyła się pogadanka na temat podejmowania pierwszej pracy. Inspektor Dariusz Gawroński z Państwowej Inspekcji Pracy omówił zasady podejmowania pierwszej pracy oraz różnice między umową o pracę a umową zleceniem. Młodzież z klas III a TS, III S/M oraz III ZM z zainteresowaniem wysłuchała pogadanki.

UROCZYSTOŚCI ZWIĄZANYCH Z 70 ROCZNICĄ ZAKOŃCZENIA WOJNY

2015-05-18
Powiększ zdjęcie

W piątek - 8 maja 2015r., na Placu Pamięci Narodowej odbyły się uroczystości związane z 70. rocznicą zakończenia II wojny światowej. Przed godziną 10, na Placu zebrali się kombatanci, przedstawiciele władz miasta Częstochowy wraz z prezydentem miasta p. Matyjaszczykiem, delegacje uczniów różnych szkół, poczty sztandarowe i mieszkańcy
Częstochowy.

II POWIATOWY KONKURS MOTORYZACYJNY - "MOBILNA KOMUNIKACJA"

2015-05-18
Powiększ zdjęcie

Przepisy dotyczące ruchu drogowego, udzielanie pierwszej pomocy ofiarom wypadku, slalom między tyczkami w alkogoglach na oczach – to konkurencje w których rywalizowali gimnazjaliści,uczestnicy turnieju motoryzacyjnego.

II Powiatowy Konkurs Motoryzacyjny - "Mobilna Komunikacja" –bo tak nazywa się ten turniej motoryzacyjny, odbył się w naszej szkole - 14.05.2015r.
W turnieju uczestniczyły:

GRA W OCHRONĘ DANYCH

2015-05-14

UROCZYSTOŚCI SYBIRAKÓW NA JASNEJ GÓRZE

2015-05-13
Powiększ zdjęcie

W niedzielę 10 maja delegacja uczniów  naszej szkoły na czele  z  Panem Dyrektorem Jackiem Grzegorzewskim oraz nauczycielkami  Ewą Bekus -Kotynią i Małgorzatą Wolną wzięli udział w  uroczystościach na Jasnej Górze z okazji  26. Pielgrzymki Sybiraków. Wraz z Sybirakami w uroczystościach uczestniczyły  rodziny Żołnierzy spod Monte Casino. Pielgrzymi  przybyli  z różnych stron kraju dziękować za ocalenie ze strasznych lat katorgii na Syberii i w Kazachstanie.

WIZYTA W RADIU JASNA GÓRA

2015-05-12
Powiększ zdjęcie

23 kwietnia delegacja młodzieży: Marta Stawicka i Celestyna Pustelnik wraz z opiekunami: Ojcem Janem Filipkiem, p. Agnieszka Burzyńską oraz p. Dariuszem Zalasem gościła w radiu Jasna Góra.

"KULTURA NIE BOLI"

2015-05-12
Powiększ zdjęcie

8 maja na placu Biegańskiego odbył się happening pt.: "Kultura nie boli", którego organizatorami było MPK w Częstochowie oraz Zespół Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego.

WIZYTA PRZEDSTAWICIELA FIRMY BOSCH

2015-05-08
Powiększ zdjęcie

W dniu 21.04.2015 r. po raz drugi w tym roku szkolnym gościliśmy w naszej szkole przedstawiciela Firmy BOSCH p. Macieja Podwikę. Przed szkoleniem uczniów gość spotkał się z p. Dyrektorem ZSSB mgr inż. Jackiem Grzegorzewskim.

SPOTKANIE PROJEKTOWE COMENIUS NA SŁOWACJI

2015-05-06
Powiększ zdjęcie

W dniach 19-24 kwietnia 2015 roku uczestnicy projektu Comenius z Zespołu Szkół Samochodowo-Budowlanych wzięli udział w czwartym spotkaniu szkół, zorganizowanym na Słowacji.

KONCERT ORKIESTRY INSTRUMENTÓW DĘTYCH W ZSSB

2015-05-01
Powiększ zdjęcie

30 kwietnia 2015 roku w Zespole Szkół Samochodowo- Budowlanych odbył się koncert Zespołu Orkiestry Dętej ze Szkoły Muzycznej w Częstochowie.

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W GRZE MIEJSKIEJ ZWIĄZANEJ Z OCHRONĄ DANYCH OSOBOWYCH "TWOJE DANE - TWOJA SPRAWA"

2015-05-01

II POWIATOWY KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS III GIMNAZJUM

2015-04-30
Powiększ zdjęcie

DNI OTWARTE W NASZEJ SZKOLE

2015-04-30
Powiększ zdjęcie

Dnia 27 i 28 kwietnia odbyły się w naszej szkole „Dni otwarte”. Odwiedzającym nas gimnazjalistom zostały przedstawione prezentacje z wyjazdów zawodowych do Niemiec oraz została pokazana produkcja kremu do rąk. W kolejnej sali  odbywały się ciekawe zjawiska fizyczne, a na strzelnicy młodzież oglądała broń. Gimnazjaliści obejrzeli stację diagnostyczną, gdzie pokazano im zaplecze techniki motoryzacji oraz przedstawiono zasady diagnostyki  samochodów .Na małej sali gimnastycznej umieszczony został symulator zderzeń i auto gogle, a na dużej sali gimnastycznej ściana wspinaczkowa ,pokazy pierwszej pomocy i wystawa broni. Imprezę prowadzili uczniowie naszej szkoły Paweł  Kulej  oraz raper Piotr Knysak.

DRUGI TURNIEJ SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH W PIŁKĘ RĘCZNĄ

2015-04-30
Powiększ zdjęcie

Dnia 27.04.2015 r. podczas dni otwartych w Zespole Szkół Samochodowo - Budowlanych w Częstochowie odbył się już drugi turniej szkół gimnazjalnych w piłkę ręczną. Gośćmi zaproszonymi do naszych rozgrywek byli : Gimnazjum nr 9, Gimnazjum nr 18 oraz Gimnazjum w Mstowie. Gościnnie, jak zresztą co roku, z drużyna zwycięską zagrała mecz towarzyski reprezentacja piłki ręcznej naszej szkoły. Zwycięską drużyną okazało się być gimnazjum nr 18 z trenerem Kossakowskim Michałem, drugie miejsce zajęło Gimnazjum nr 9 z trenerami Tomaszem Ceglarkiem i Cezarym Gajdą, oraz trzecie miejsce zajęło Gimnazjum ze Mstowa pod okiem trenera Pana Pawła Derdy. Spotkanie poprowadził sędzia Prometeusz Morawiak.