Strefa video

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

 

 

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2017/2018

1. Załóż konto na stronie:

http://slaskie.edu.com.pl/kandydat

2. Zaloguj się

3. Wypełnij formularz

4. Wydrukuj wniosek

5. Podpisz Ty i Twój rodzic/opiekun

6. Przynieś wniosek do szkoły

7. Masz pytania? Przyjdź do nas, pomożemy! :-) 

 

 

manekin challenge ZSSB

 

 

 

 

 

Artykuły

.

2017-07-27

EGZAMIN MATURALNY – SIERPIEŃ 2017 – informacja dla zdających

 

Szanowni Państwo,informujemy, że:

1.      Egzamin maturalny w sierpniu 2017 r. zarówno pisemny, jak i ustny będzie przeprowadzony  w szkołach, w których Państwo przystępowali do ww. egzaminu w maju br.  

2.      Egzamin zostanie przeprowadzony z zachowaniem wszystkich zasad obowiązujących w maju, tj. m.in. dostosowanie warunków egzaminu do specjalnych potrzeb zdających.

3.      Terminy egzaminu:

Egzamin pisemny w dniu 22 sierpnia 2017 r. (wtorek) o godzinie 9:00.

Egzaminy ustne w dniach od 23 do 25 sierpnia 2017 r. według harmonogramu ustalonego przez dyrektora szkoły.

4.      Wyniki egzaminu oraz świadectwa dojrzałości będą do odbioru w szkołach w dniu 12 września br. w godzinach ustalonych przez dyrektora szkoły.

Pożegnanie absolwentów klas III ZSZ

2017-06-26
Powiększ zdjęcie

23 czerwca 2017 r. w Zespole Szkół Samochodowo- Budowlanych w Częstochowie odbyło się zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas III Zasadniczej Szkoły Zawodowej. O godz. 9.00 na świetlicy szkolnej zebrali się: dyrekcja szkoły oraz absolwenci klas III, razem z wychowawcami. Uroczystość rozpoczęła się od prezentacji oferty podniesienia wykształcenia w Liceum w Zespole Szkół im. gen. Władysława Andersa, oraz oferty pracy w Koksowni Częstochowa Nowa Sp. z o. o. Następnie odbyła się część główna. Po przywitaniu zebranych, przemówienie wygłosił pan dyrektor mgr inż. Jacek Grzegorzewski. W imieniu absolwentów głos zabrał uczeń klasy III b ZSZ- Adrian Kozłowski. Następnie wręczono dyplomy uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce. W roku szkolnym 2016/2017 naukę w Zespole Szkół Samochodowo- Budowlanych w Częstochowie ukończyli uczniowie klas: - III a ZSZ wych. mgr Marzenna Puch, - III b ZSZ wych. mgr Justyna Mizera, - III c ZSZ wych. mgr Marzena Śledź, - III d ZSZ wych. mgr Agata Dobrzyńska, - III e ZSZ dr Kamila Salita. tekst

mgr A. Kuśmirek

 

.

2017-06-22
Powiększ zdjęcie

.

2017-06-22

71. ROCZNICA POWROTU RODZIN POLSKICH ZE ZSYŁKI NA SYBIR

2017-06-19
Powiększ zdjęcie

W niedzielę 18 czerwca 2017 r. w kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Zwycięskiej w Częstochowie została odprawiona Msza Święta w intencji żyjących i zmarłych Sybiraków. Po zakończeniu liturgii zebrami udali się pod tablicę upamiętniającą Powrót Rodzin Polskich ze zsyłki na Sybir. Następnie został odsłuchany Hymn Państwowy. W dalszej części uroczystości głos zabrał pan Ryszard Stefaniak wiceprezydent Częstochowy oraz pan Grzegorz Lipowski. Następnie zebrani goście złożyli kwiaty. Na koniec uroczystości został odsłuchany Hymn Sybiraków. Naszą szkołę reprezentował Pan dyrektor Jacek Grzegorzewski, nauczycieli Pani Małgorzata Wolna i Pani Ewa Bekus – Kotynia oraz przedstawiciele klasy II a TS. 

.

2017-06-19
Powiększ zdjęcie

W poniedziałek- 12 czerwca 2017r. w Urzędzie Miasta Częstochowy, odbyło się uroczyste podsumowanie IV Powiatowego Konkursu Wiedzy o Najnowszej Historii Polski Od narodzin ,,Solidarności” do współczesności. Polska w latach 1980-2017. W sali 108 zebrali się nagrodzeni uczniowie, nauczyciele, którzy przygotowywali ich do konkursu, członkowie komisji konkursowej, przedstawiciele władz miasta i "Solidarności" oraz zaproszeni goście. Uczeń Zespołu Szkół Samochodowo- Budowlanych w Częstochowie, Przemysław Jeż zdobył I miejsce w konkursie. Razem z nim, w wydarzeniu udział  wzięli- dyrektor szkoły- pan mgr inż Jacek Grzegorzewski i pani mgr Aleksandra Kuśmirek- nauczyciel który przygotował uczniów do konkursu. (zdjęcia 1,2,3- udostępnione ze strony SOD Częstochowa, za zgodą osoby, która je wykonywała)   

Obóz policyjny

2017-06-14
Powiększ zdjęcie

W dniach 7.06 -9.06. 2017 r. uczniowie klas technikum samochodowego z innowacją policyjno – prawną wzięli udział w obozie szkoleniowo – zaliczeniowym na terenie Jura Parku w Biskupicach.

Zawody sportowo- obronne "Sprawni jak żołnierze"

2017-06-12
Powiększ zdjęcie

23 maja w Chorzowie w Ośrodku Harcerskim oraz Strzelnicy "Emjot" odbyły się wojewódzkie zawody sportowo- obronne "Sprawni jak żołnierze". Brali w nich udział zwycięzcy eliminacji rejonowych.

Konkurencje: rzut granatem do celu z odległości 25 m, strzelanie z karabinka sportowego, bieg na orientację, podtrzymywanie życia- pierwsza pomoc przedmedyczna, test sprawnościowy.

Nasza reprezentacja zajęła IV miejsce. Do III miejsca zabrakło odrobiny szczęścia, ponieważ przy równej ilości punktów 22 liczyło się wyższe miejsce w strzelaniu i to dało rywalom miejsce na podium.

Nasza reprezentacja wystąpiła w składzie: Adam Kulej, Krzysztof Motłoch, Damian Kowalik. Drużynę do zawodów przygotował Pan Wojciech Przerada

 

XXII Marszobieg ,,Na Jurajskim szlaku”

2017-06-12
Powiększ zdjęcie

W niedzielę 4 czerwca 2017 roku, w Olsztynie koło Częstochowy odbył się kolejny, zorganizowany już po raz 22. Marszobieg pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka, Starosty Częstochowskiego Krzysztofa Smeli      oraz Wójta Gminy Olsztyn Tomasza Kucharskiego.

.

2017-06-12
Powiększ zdjęcie

W dniu 6 czerwca 2017r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyło się seminarium kończące VII edycję Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych: „Twoje dane-Twoja sprawa”. Patronat honorowy nad programem sprawują Minister Edukacji Narodowej i Rzecznik Praw Dziecka, a w Częstochowie Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Podstawowym celem zainicjowanego w 2009 r.  programu edukacyjnego jest podnoszenie wiedzy dotyczącej ochrony danych osobowych i prawa do prywatności zarówno wśród nauczycieli, jak i uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

W bieżącym roku szkolnym w Częstochowie uczestniczyło 66 placówek oświatowych co jest dotychczasowym rekordem.

            Za swoje działania podejmowane w ramach programu kolejny raz Zespół Szkół Samochodowo-Budowlanych został wyróżniony podczas podsumowania programu. Pani Minister dr Edyta Bielak-Jomaa przyjęła zaproszenie na spotkanie z dyrektorami częstochowskich placówek oświatowych od  koordynatora programu pani Magdaleny Celeban.

„Moda na bezpieczeństwo”

2017-06-12
Powiększ zdjęcie

W dniu 09.06.2017r. w Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie zakończył się konkurs „Moda na bezpieczeństwo”. Celem konkursu było stworzenie filmu, spotu lub prezentacji, które propagują bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W tym przedsięwzięciu uczestniczyli także uczniowie Zespołu Szkół Samochodowo-Budowlanych, którzy za realizację filmu zdobyli IV miejsce, w składzie: Sokołowski Michał, Opara Dominik i Ślęzak Janusz. Podziękowania i wyróżnienia otrzymali także Maciejewski Tomasz, Maciejewski Grzegorz i Mercik Piotr. Nagrody ufundował Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Częstochowie. Uczniów przygotował i opiekę sprawował nauczyciel ZSSB – Dariusz Zalas.

Podpisanie patronatu z Akademią Sztuki Wojennej w Warszawie

2017-06-07
Powiększ zdjęcie

6 czerwca 2017 r. w Sali Tradycji Akademii Sztuki Wojennej odbyło się uroczyste podpisanie Porozumienia dotyczącego objęcia patronatem przez Akademię Sztuki Wojennej, Zespołu Szkół Samochodowo – Budowlanych w Częstochowie. Z ramienia Akademii dokument podpisał Prorektor ds. Studenckich Akademii Sztuki Wojennej, prof. dr hab. Jarosław Gryz,
w imieniu Zespołu Szkół Samochodowo – Budowlanych, pan Dyrektor Jacek Grzegorzewski. W ramach podpisanego patronatu prorektor Gryz przekazał na ręce dyrektora ZSSB pamiątkowe pióro z bursztynem. W uroczystości wzięły także udział: koordynator klas mundurowych - p. Ewa Jura oraz wychowawcy klas mundurowych: p. Ewa Bekus – Kotynia, p. Kamila Salita oraz p. Agnieszka Burzyńska. Głównym celem patronatu jest pogłębienie wiedzy uczniów klas mundurowych w zakresie historii i wiedzy o społeczeństwie, edukacji dla bezpieczeństwa oraz nowoczesnej wiedzy niosącej za sobą umiejętności efektywnego funkcjonowania w społeczeństwie. Patronat zakłada udostępnienie uczniom zasobów intelektualnych uczelni, dając możliwość uczestnictwa w  wykładach, warsztatach, seminariach  oraz forach dyskusyjnych organizowanych przez Akademię.

Pobyt na stażu w Portugalii – ciąg dalszy

2017-06-07
Powiększ zdjęcie

Drugi tydzień pobytu w Portugalii bardzo szybko nam minął. Praca była wymagająca i ciężka, ale wszyscy świetnie się spisali. Nie obyło się bez lekkich kontuzji. Na praktykach uczymy się jak dobierać odpowiednie narzędzia do danej pracy. Pracujemy z doświadczonymi mechanikami, którzy dużo nas uczą. Wymieniamy rozrządy, wyciągamy silniki z samochodów, wymieniamy oleje oraz filtry. Uczymy się także sprawdzać luzy w zawieszeniu oraz przygotowywać pojazdy do malowania.

Dzień Dziecka na Bieganie

2017-06-07

W dniu 01.06.2017 roku na Placu Biegańskiego odbył się piknik dla dzieci szkół częstochowskich. W imprezie uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół Samochodowo-Budowlanych w Częstochowie, którzy prezentowali pokaz akrobacji rowerowych. Szkołę reprezentowali Sokołowski Michał, Stępień Konrad oraz pomagali Jackowski Piotr, Opara Dominik i Ślęzak Janusz. Opiekę nad uczniami sprawował p. Dariusz Zalas – nauczyciel ZSSB – przepisy ruchu drogowego. Wraz z naszą szkołą na  imprezie prezentowali się: Automobil Klub „Jurajski” – p. Romuald Nowakowski – pokaz aut rajdowych,  WORD Częstochowa p. Sabina Matera, p. Przemysław Płuszek – pokazy w ruchu drogowym, KMP Wydział Ruchu Drogowego w Częstochowie – p. Beata Witos – pokaz nowego hybrydowego radiowozu i motocykla – bezpieczeństwo w ruchu drogowym, Wydział Prewencji KMP – p. Wojciech Bożek – pokaz z udziałem psa tropiącego oraz p. Marek Bigos – pokaz ratownictwa medycznego ( pomoc przed-medyczna dla dzieci, niemowląt i dorosłych). Ideą imprezy było bezpieczeństwo dla dzieci i młodzieży na drogach subregionu częstochowskiego. Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Częstochowy, który był obecny na pikniku p. Krzysztof Matyjaszczyk.

https://www.facebook.com/CzestochowscyMistrzowieKierownicy/photos/pcb.1153715224773952/1153714938107314/?type=3&theater

Wymiana na Słowację

2017-06-05
Powiększ zdjęcie

Na przełomie maja i czerwca w dniach od 29 maja do 02 czerwca 2017 r. grupa uczniów

z naszej szkoły wraz z opiekunkami Paniami: Małgorzatą Wolną, Marią Wolną i Agnieszką Burzyńską brała udział w wymianie międzynarodowej na Słowację. W trakcie pobytu realizowany był program przygotowany przez stronę słowacką. W pierwszym dniu po zakwaterowaniu czas upłynął nam na kręglach i zabawie strategicznej. Drugiego dnia udaliśmy się do mleczarni, gdzie mogliśmy zobaczyć produkcję serków, jogurtów oraz mleka. Następnie mogliśmy skosztować mlecznych wyrobów, by kolejno ruszyć dalej, do pobliskiego gospodarstwa. Podczas pięciodniowego pobytu zwiedzaliśmy wiele zamków, w tym przepiękny zamek obronny w Strecznie. Podziwialiśmy Sutovsky wodospad. Aby do niego dotrzeć pokonaliśmy kilka kilometrowy górzysty szlak turystyczny.  Po południu odbyły się zajęcia integracyjne młodzieży polskiej i słowackiej a punktem kulminacyjnym był mecz Polska - Słowacja w piłce nożnej. Organizatorzy zapewnili nam wiele atrakcji, m.in. gokarty, grilla na jednym ze słowackich zamków, nietuzinkowe zoo, w którym mogliśmy bawić się

i karmić zwierzęta oraz wiele innych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć by poczuć słowacki klimat wyjazdu.

Relacja uczniów z pobytu na stażu w ramach projektu „Praktyka czyni mistrza” – grupa 1

2017-05-31
Powiększ zdjęcie

Dnia 20.05 grupa częstochowska rozpoczęła swoją podróż do Portugalii  do Ofir de Mar na praktyki zawodowe. Pod naszą szkołą czekał autobus, który zawiózł nas na lotnisko Warszawa - Modlin. Stamtąd polecieliśmy do Porto. Lot odbył się pomyślnie, a z lotniska odebrały nas: pani Chantal i pani Dominika ze stowarzyszenia Euromob. Pojechaliśmy do naszego miejsca zamieszkania. Następnego dnia po śniadaniu poszliśmy na plażę. Kolejne godziny spędziliśmy zwiedzając Porto. Zobaczyliśmy m.in. : Ponte de Dom Luis I nad rzeką Douro odbywając po niej rejs, Katedrę Sé, dworzec Porto São Bento. Obiadokolacje zjedliśmy w McDonaldzie, po czym wróciliśmy do domu.