Strefa video

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

 

ZAKOŃCZENIE ROKU DLA KLAS MATURALNYCH ODBĘDZIE SIĘ 29.IV. O GODZ. 1000

 

 

 FILM Z OTRZĘSIN KLAS PIERWSZYCH 2015/2016 

 

 

 

W semestrze pierwszym w roku szkolnym 2015/2016

najwyższą średnią w klasach pierwszych mają uczniowie:

      1 a TS- Paulina Kaczmarzyk

          - Oskar Witczak,

  1 b TS- Łukasz Kowalik,

             - Kacper Pawelec,

1 c TS- Krystian Bąk,

                    - Marcin Wasilewski,

        1 TM   - Paulina Machuderska

         - Marek Budzik

1 TE   - Przemysław Jeż

          - Mateusz Nowak

1 a ZSZ- Patryk Florek

          - Mateusz Buła

1 b ZSZ- Piotr Musiałek

                     - Maciej Gorzędowski

1 c ZSZ- Dominik Grzyb

              - Artur Modliński

1 d ZSZ- Tomasz Sołtysiak

             - Dominik Siemiński

Wyżej wymienione uczennice i uczniowie

otrzymają tablety w dniu 26 kwietnia podczas Dni Otwartych 

GRATULUJEMY !!!!

Artykuły

DZIEŃ OTWARTY W ZSSB

2016-04-28
Powiększ zdjęcie

Dnia 26 kwietnia odbyły się w naszej szkole „dni otwarte”. Odwiedziło nas około 600 gimnazjalistów wraz z opiekunami. Po zapoznaniu się z ofertą szkoły nasi goście z przyjemnością oglądali doświadczenia fizyczne i chemiczne , brali udział w konkursach z języka angielskiego oraz w konkursie „KOD QR”. Chętni  uczniowie mogli postrzelać w strzelnicy, pooglądać zdjęcia  z wyjazdów organizowanych przez naszą  szkołę. Kolejną atrakcją były wróżby w „Sali wiedźm”. Następnie uczniowie obejrzeli stację diagnostyczną, a na sali gimnastycznej mogli poczuć się jak pod czas prawdziwego wypadku , dzięki symulatorowi  zderzeń, czy też założyć alko-gogle. Świetlica oferowała gimnazjalistom  pokazy umiejętności  uczniów z klasy policyjnej, pokazy tańca współczesnego gdzie swój kunszt przedstawił nasz uczeń Bartosz Kosiński wraz z partnerką. Oprawę muzyczna zapewnił nieoceniony Paweł Kulej, a wspomagała go uczestniczka the „Voice of Poland” Agata Geisler. Jak w poprzednim roku najlepsi uczniowie z klas pierwszych zostali obdarowani  tabletami przez Dyrektora Szkoły Pana Jacka Grzegorzewskiego  .Na boisku szkolnym odbyły się pokazy samochodowe oraz pokazy żużlowe, które wzbudziły  wiele emocji. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia sportowe – streetball i crossfit, oraz paintball.

„EDUKACJA ZAWODOWA NA PLUS”

2016-04-25
Powiększ zdjęcie

Dobiega końca realizacja projektu „Edukacja zawodowa na plus”. Obecnie przebywa na praktykach zawodowych w Niemczech trzecia, ostatnia już grupa 18 uczniów z technikum samochodowego, budowlanego i mechanicznego. W trakcie wizyty monitorującej, która odbyła się w dniach 14 – 17. 04. 2016 koordynatorki projektu p. Marzena Śledź i p. Justyna Mizera odwiedziły zakłady pracy oraz internat stowarzyszenia VFBQ w Bad Freienwalde. Kolejny raz potwierdziła się opinia pracodawców niemieckich o sumienności i pracowitości naszych uczniów. Uczestnicy projektu również są zadowoleni z pobytu. Zakłady pracy odpowiadają im oczekiwaniom, mają dobry kontakt ze współpracownikami, rozwijają swoje umiejętności językowe i zdobywają nowe, tak potrzebne w dzisiejszych czasach, doświadczenie zawodowe. Ponadto, poznają kuchnię niemiecką oraz życie codzienne mieszkańców regionu Brandenburgii. W weekendy uczestniczą w ciekawym programie kulturowym i w treningu kompetencji. Opiekę nad uczniami sprawują nauczycielki Izabela Pędziach – Irczewska i Zbigniewa Wróblewska. 

III MIEJSCE W HISTORYCZNYM KONKURSIE POWIATOWYM

2016-04-22

01 kwietnia 2016 r. odbył się Finał IV Powiatowego Konkursu Wiedzy o Katyniu
„W tablicach katyńskich pamięci zapisane” pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy. Organizatorem przedsięwzięcia był Wydział Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy oraz Samorządowy Ośrodek Doskonalenia, przy współpracy Akademii im. Jana Długosza oraz IV LO im. Henryka Sienkiewicza. Celem konkursu było przypomnienie faktów historycznych związanych ze zbrodnią katyńską, uczczenie jej ofiar oraz kształtowanie wśród młodzieży pozytywnych postaw wobec przeszłości i tradycji naszego narodu. W tym roku do konkursu przystąpiło 37 uczniów z piętnastu szkół średnich z Częstochowy i powiatu częstochowskiego. Zespół Szkół Samochodowo – Budowlanych reprezentowało trzech uczniów: Adam Pożarlik z kl. I „a” TS, Damian Mach z kl. I „b” TS oraz Damian Konieczko z kl. I „c” TS. Uczniów przygotowywała p. Agnieszka Burzyńska oraz p. Aleksandra Kuśmirek. III miejsce zajął Damian Mach. Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 20 kwietnia 2016 r.
w Urzędzie Miasta. Dyplomy oraz nagrody laureatom konkursu wręczył Pan Ryszard Stefaniak - wiceprezydent Miasta Częstochowy oraz Pani Magdalena Dębska - Naczelnik Wydziału Edukacji. Dyrektor – Jacek Grzegorzewski otrzymał podziękowanie dla Zespołu Szkół Samochodowo – Budowlanych za zaangażowanie i krzewienie postaw patriotycznych. 

OBCHODY 73. ROCZNICY POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM

2016-04-22
Powiększ zdjęcie

19 kwietnia, obchodziliśmy 73 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawski. Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolskie obchody tej tych tragicznych wydarzeń. 

WYCIECZKA DYDAKTYCZNA DO ZAKŁADU KIMLA

2016-04-22
Powiększ zdjęcie

Uczniowie klasy 3 technikum – kierunek: technik mechanik obrabiarek CNC w piątek 15.04.2016 odwiedzili zakład KIMLA. Dzięki niezwykłej gościnności oraz doskonale przygotowanym pracownikom firmy uczniowie szkoły zobaczyli produkcję maszyn charakteryzujących się dużym zaawansowaniem technicznym. Oprócz pełnej instruktażu wycieczki po halach, które są wielokrotnymi laureatami Złotego Medalu MTP mogli zobaczyć zaplecze informatyczno- technologiczne.  

KONKURS SZKOLNY WIELKOPOSTNY

2016-04-20

22.03.2016 r. w naszej szkole odbył się kolejny konkurs z wiedzy o Wielkim Poście. Rozpoczęliśmy go modlitwą do Ducha Świętego. Do konkursu przystąpiło 40 uczniów z klas I i II. Uczniowie przez dwie godziny zmagali się z pytaniami rozwiązując test. Wyniki konkursu:

DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

2016-04-20
Powiększ zdjęcie

20 kwietnia 2016 roku uczniowie naszej szkoły już po raz 12 byli uczestnikami ogólnopolskiego programu „Dzień Przedsiębiorczości” . Za realizację programu odpowiada Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości”. Program realizowany jest pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej  Andrzeja Dudy. Program ten jest doskonałą okazją uzyskania odpowiedzi na dylematy zawodowe i poznania zawodu w warunkach rzeczywistych.

"MIESIĄC KWIECIEŃ MIESIĄCEM PAMIĘCI ZESŁAŃCOM SYBIRU"

2016-04-18
Powiększ zdjęcie

  W niedzielę, 17 kwietnia delegacja naszej szkoły na czele z Panią wicedyrektor Ewą Mesjasz oraz nauczycielką

Ewą Bekus -Kotynią  wzięła  udział w uroczystości upamiętniającej zsyłki  Polaków na Sybir. Tegoroczne  spotkanie odbyło się pod hasłem , "Miesiąc Kwiecień Miesiącem Pamięci Zesłańcom Sybiru". Uroczystości rozpoczęły się pod Tablicę Memorialną "Zesłańców Sybiru", gdzie odśpiewano Hymn Państwowy i Hymn Sybiraków oraz złożono wiązanki kwiatów.  Później uczestnicy wraz z pocztami sztandarowymi przemaszerowali  do  kościoła  pw. Matki Boskiej Zwycięskiej,  gdzie w intencji Sybiraków została odprawiona uroczysta msza święta.

DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR ZBRODNI KATYŃSKIEJ

2016-04-18
Powiększ zdjęcie

W środę 13 kwietnia 2016r. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, miały miejsce uroczystości związane z Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 11. Po przemówieniu, na terenie Ogrodu Pałacu Prezydenckiego, pan prezydent Andrzej Duda posadził Dąb Pamięci. Wraz z Nim, zasadzili dąb o. Tomasz Olczak, prezes Stowarzyszenia ,,Parafiada" i przedstawiciele młodzieży. Pod drzewem rozsypano również ziemię, którą uczniowie jednej z
Warszawskich szkół, przywieźli specjalnie kilka dni wcześniej z Katynia. Po oficjalnej uroczystości, zebrani w Ogrodzie zostali zaproszeni do Pałacu Prezydenckiego. Tutaj po krótkiej części nieoficjalnej, w czasie której można było porozmawiać z parą prezydencką i zrobić wspólne zdjęcia, miał też miejsce poczęstunek. Następnie delegacje przeszły do Sali Kolumnowej.

POWIATOWY KONKURS DLA NAUCZYCIELI NA SCENARIUSZ LEKCJI Z ZAKRESU OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH I PRYWATNOŚCI „TWOJE DANE – TWOJA SPRAWA”

2016-04-18

Szanowni Państwo!

W związku z realizacją VI edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Generalnego
Inspektora Ochrony Danych Osobowych „Twoje dane – Twoja sprawa” Urząd Miasta Częstochowy – Wydział Edukacji, Zespół Szkół Samochodowo – Budowlanych, Zespół Szkół Technicznych, Samorządowy Ośrodek Doskonalenia oraz Akademia im. Jana Długosza – Wydziałem Pedagogicznym mają zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w powiatowym konkursie na scenariusz lekcji z zakresu ochrony danych osobowych.

Rozstrzygnięcie konkursu oraz rozdanie nagród odbędzie się w dniu 18 maja 2016r. o godz. 10:00 w Miejskim Domu Kultury podczas podsumowania programu „Twoje dane – Twoja sprawa”.

Działania realizowane w ramach VI edycji programu objęte są honorowym patronem Prezydenta Miasta Częstochowy i Śląskiego Kuratora Oświaty.

Wszystkie informacje zawarte są w regulaminie konkursu.

Prosimy również o zapoznanie się z załącznikami.

 

 

Serdecznie zapraszamy!

Dodatkowych informacji udziela:

Magdalena Celeban: magda_celeban@op.pl, 600-299-249

Maciej Wiłun: maciek@sod.ids.czest.pl

 

76. ROCZNICA ZBRODNI KATYŃSKIEJ

2016-04-14
Powiększ zdjęcie

W środę 13.04.2016 r. o godz.10.00 odbyła się uroczystość upamiętniająca 76. Rocznicę Zbrodni Katyńskiej, zorganizowana przez Zespół Szkół Samochodowo-Budowlanych, Zespół Szkół Technicznych oraz Urząd Miasta Częstochowy. 

WARSZTATY „TWOJE DANE – TWOJA SPRAWA”

2016-03-31
Powiększ zdjęcie

23 marca 2016 r. nasza szkoła gościła uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego na szkoleniu zorganizowanym w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych: „Twoje dane – Twoja sprawa”. 

IMIENINY JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

2016-03-30
Powiększ zdjęcie

19 marca obchodzimy imieniny Józefa. Wracając do przedwojennych tradycji nasza szkoła wzięła udział w uroczystościach związanych z imieninami Pierwszego Marszałka Polski - Józefa Piłsudskiego. Część oficjalna odbyła się na Placu Biegańskiego przed pomnikiem jubilata. Po zabraniu głosu przez Pana Ryszarda Stefaniaka - zastępcy Prezydenta Miasta Częstochowy i Pana Mariusza Kolmasiaka - przewodniczącego Związku Piłsudczyków Rzeczpospolitej Polskiej nastąpiło zwożenie kwiatów.

GŁOŚNE CZYTANIE POTOPU

2016-03-22
Powiększ zdjęcie

Biblioteka szkolna zaprosiła w dniu 21 marca 2016 r. na głośne i „atrakcyjne” czytanie fragmentów „Potopu” Henryka Sienkiewicza z okazji obchodów Roku Sienkiewicza.

WYNIKI KONKURSU "YOUR DATA – YOUR CONCERN" ZORGANIZOWANY W RAMACH VI EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU EDUKACYJNEGO "TWOJE DANE – TWOJA SPRAWA".

2016-03-21
Powiększ zdjęcie

W dniu 14 marca 2016 o godzinie 9.00 w Zespole Szkół Samochodowo - Budowlanych odbył się Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego "Your data – your concern" zorganizowany w ramach VI edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Twoje dane – Twoja sprawa".

Konkurs skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych z terenu Częstochowy i powiatu częstochowskiego. Konkurs trwał 90 minut, wyłączając sprawy organizacyjne dotyczące sposobu udzielania informacji oraz zapoznaniu uczniów z regulaminem konkursu.

 

ZAPOBIEGANIE GRYPIE

2016-03-18