Strefa video

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Nowy film promocyjny ZSSB 

 

 

28 lutego 

 

 

odbędą się zebrania z rodzicami

 

o godz. 17.00

 

 

Fakultety dla maturzystów

 

nauczyciel

Przedmioty

Dzień tygodnia

Godziny 

Tadeusz Żesławski

Język polski

środa

15.05-15.50

Danuta Ruksza

Język polski

środa 

14.15-15.00

Iwona Kowalik

Język polski

wtorek

14.15-15.00

Agnieszka Stefańska

Język polski

środa

15.30-17.00

Renata Wasik

Matematyka

czwartek

14.15-15.00

Agata Galińska

Matematyka

poniedziałek

13.25-14.10

Małgorzata Kunert

Matematyka

piątek

13.25-14.10

Anna Sosnowska

Język angielski

czwartek

7.15-8.00

Katarzyna Sosnowska

Język angielski

wtorek

14.15-15.00

Ewa Krakowiak –Szewczyk

Język angielski

środa

7.15-8.00

Anna Jarecka

Język niemiecki

poniedziałek

14.15-15.00

Izabela Zaborska

Język niemiecki

poniedziałek

14.15-15.00

Agnieszka Burzyńska

Historia, wiedza o społeczeństwie

wtorek

14.15-15.00

Ewa Bekus – Kotynia

Historia, wiedza o społeczeństwie

piątek

7.15- 8.00

Paweł Poliszewski

Historia

piątek

14.15-15.00

Ewa Jura

Fizyka

wtorek

7.15-8.00

Tomasz Mączka

Geografia

czwartek

15.05-15.50

Jadwiga Bodanka

Chemia

poniedziałek

14.10-15.00

Anna Jędras 

Biologia

poniedziałek

12.25-13.20

 

manekin challenge ZSSB

 

 

 

 

 

Artykuły

Wspólne kolędowanie w ZSSB

2018-02-20
Powiększ zdjęcie

Wolontariusze Klubu "Ośmiu" Młodzieżowego Wolontariatu działającego w Zespole Szkół Samochodowo Budowlanych kolejny raz postanowili zorganizować akcję charytatywną – Koncert Kolęd, z której dochód został przeznaczony na cele Klubu.

V POWIATOWY KONKURS Z JĘZ. ANGIELSKIEGO DLA KLAS III GIMNAZJUM

2018-02-20

Nowy projekt eTwinning

2018-02-14
Powiększ zdjęcie

Projekt „ The Eco-Friends” ma na celu rozwijanie świadomości uczniów w zakresie proekologicznego stylu życia. Główną platformą działania jest wspólna twinspace, gdzie omawiamy kwestie dotyczące ekologii. Jednocześnie, rozpoczęliśmy pracę nad ekoplakatami, które mają propagować ochronę środowiska oraz zdrowy styl życia. Projekt został zarejestrowany w programie eTwinning wspólnie ze szkołami z Włoch, Rumunii i Belgii. Będzie realizowany do końca roku szkolnego w języku angielskim, za pomocą Internetu.

Wybieramy Miss i Mistera studniówki 2018 Życie Częstochowy i powiatu

2018-02-13

Zapraszamy do zabawy!!!
Wybieramy Miss i Mistera studniówki 2018. Konkurs przebiega w dwóch etapach.
I etap
W pierwszym etapie szkoły powinny wyłonić jedną kandydatkę i jednego kandydata do konkursu „Miss i Mister Studniówki Częstochowa 2018".
Zdjęcia wybranych kandydatów należy przesłać na maila:
t.szajer@zycie.czest.pl      do 26 lutego 2018 roku.
Prosimy również o załączenie zgody kandydatów na publikację ich wizerunku, podanie imienia, nazwiska i telefonu kontaktowego.
UWAGA!
Zdjęcia zostaną użyte wyłącznie na użytek konkursu "Miss i Mister Studniówki Częstochowa 2018".
Wybrani kandydaci z poszczególnych szkół trafią do finałowego etapu.
II etap – finałowy

Sylwetki wszystkich finalistek i finalistów zostaną zaprezentowane na łamach specjalnego dodatku, który ukaże się we wtorek, 2 marca w piątkowym wydaniu „Życiu Częstochowy i powiatu”. Tego dnia finałowe zdjecia kandydatów opublikujemy również na portaluwww.zycieczestochowy.pl
Wówczas ruszy finałowy etap głosowania czytelników, który będzie trwał od 2 do 31 marca 2018 roku.


Głosować można:
- za pośrednictwem portalu "Życia Częstochowy i powiatu" www.zycieczestochowy.pl /wartość każdego kliknięcia to jeden głos/,


- lub wypełniając kupon w gazecie "Życie Częstochowy i powiatu" /wartość każdego kuponu to 5 głosów/.

Wyniki zostaną opublikowane 13 kwietnia 2018 roku na łamach gazety "Życie Częstochowy i powiatu". Wtedy też poznamy zwycięzców „Miss i Mistera Studniówki 2018".

Statuetki i nagrody zostaną wręczone podczas imprezy VIP Biznes Party, która odbędzie się 20 kwietnia w restauracji Złote Arkady.

Do kogo trafią tytuły przesądzi głosowanie czytelników - zostaną zsumowane kupony z gazety oraz głosy z portalu internetowego.
Zwycięzcy konkursu "Miss i Mister Studniówki 2018" otrzymają tytuły i atrakcyjne nagrody.

Podczas finału "Miss i Mister Studniówki 2018" organizatorzy zastrzegają, że mogą dodatkowo przyznać od 1 do 6 tak zwanych dzikich kart dających prawo do udziału w konkursie.

Z poważaniem


TERESA SZAJER

DZIEŃ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH - LIST GIODO

2018-01-26

Bal integracyjny dla uczniów Szkół Specjalnych w ZSSB

2018-01-26
Powiększ zdjęcie

We wtorek, 23. stycznia, Kluby Wolontariatu Akcji Katolickiej z Zespołu Szkół Samochodowo-Budowlanych i Zespołu Szkół Specjalnych Nr 28 w Częstochowie, zorganizowały Bal Integracyjny dla uczniów Szkół Specjalnych z Częstochowy, powiatu częstochowskiego i kłobuckiego.

Przez ponad dwie godziny, sala gimnastyczna zapełniona była uczniami, rodzicami, opiekunami i nauczycielami. Oficjalnego otwarcia balu dokonał biskup Antoni Długosz, który wraz z poseł Lidią Burzyńską i dyrektorem Kuratorium Oświaty w Katowicach, Delegatury w Częstochowie, Alicją Janowską, objął honorowy patronat nad wydarzeniem. Specjalnym gościem Balu była uczestniczka programu "The Voice of Poland", Agata Gejsler.

Studniówka 2018

2018-01-25
Powiększ zdjęcie

20 stycznia w Centrum Przyjęć Okolicznościowych „Cleopatra” odbył się długo wyczekiwany Bal Studniówkowy. Dyrekcja, Nauczyciele, oraz Maturzyści i ich Rodzice spotkali się, by wspólnie uczcić start w „ dorosłość” naszych uczniów.

Prawne konsekwencje cyberprzemocy

2018-01-24
Powiększ zdjęcie

19.01.2017 r. grupa uczniów z klasy: I a TS, I b TS, I TM, I c TS, II c TS, III c TS pod opieką p. Aliny Grabnej wzięła udział w zajęciach z edukacji czytelniczo – medialnej na temat: „Prawne konsekwencje cyberprzemocy” wRegionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie. Zajęcia przeprowadziła p. Anna Dąbrowska pracownik Publicznej Biblioteki Pedagogicznej.

KWAK na Dniu Babci w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym

2018-01-24
Powiększ zdjęcie

Przeżywanie Dnia Babci w częstochowskim Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym powoli wpisuje się w harmonogram inicjatyw Klubów Wolontariatu Akcji Katolickiej. Uczniowie dwóch częstochowskich placówek, Zespołu Szkół Specjalnych Nr 28. i Zespołu Szkół Samochodowo-Budowlanych, w prowadzonym przez zgromadzenie Honoratek ZOL-u, z okazji święta wszystkich babć, wystawili montaż słowno-muzyczny poświęcony narodzeniu Pańskiemu. Oczywiście w występach wolontariuszy nie mogło zabraknąć licznych odniesień do przeżywanego w tym czasie Dnia Babci. Po przedstawieniu wolontariusze, ze śpiewem na ustach udali się do seniorek, by każdej z pensjonariuszek, z okazji Dnia Babci, złożyć życzenia i wręczyć pamiątkową laurkę.

W wywiadzie udzielonym "Niedzieli", dyrektor Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, s. Elżbieta Rogowska, stwierdziła: „Nasze panie bardzo lubią, jak przychodzą osoby z zewnątrz, a tym bardziej dzieci. Każda z nich była mamą, jest babcią i wiadomo, że w starszym wieku dolegliwości i czasami też samotność doskwierają, więc takie chwile są dla nich bardzo miłe”.

W spotkaniu uczestniczyli O. Jan Filipek, Rafał Matuszewski oraz nasi Wolontariusze

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 46 NA WARSZTATACH W RAMACH PROGRAMU "TWOJE DANE-TWOJA SPRAWA".

2018-01-19
Powiększ zdjęcie

Wojewódzkie Konkursy Historyczne w naszej szkole

2018-01-19
Powiększ zdjęcie

12 stycznia b.r. w ZSSB odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii dla gimnazjalistów, natomiast 15 styczniazorganizowano Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Historii dla uczniów szkół podstawowych. Organizatorem obu konkursów jest Śląski  Kurator Oświaty. Ranga obu przedsięwzięć jest bardzo wysoka - porównywalna  z olimpiadą dla uczniów szkół średnich. W tegorocznej edycji konkursu na etapie rejonowym wzięło udział 38 gimnazjalistów i 18 uczniów ze szkół podstawowych, reprezentujących szkoły rejonu częstochowskiej delegatury Śląskiego Kuratorium Oświaty. Uczniowie musieli się zmierzyć z testem zawierającym różnorodne pytania zamknięte i otwarte obejmujące zakres historii Polski i świata związany z epoką nowożytną. Po wyjściu z sali egzaminacyjnej uczestnicy oceniali test jako trudny. Mimo tych wątpliwości życzymy wszystkim powodzenia i kwalifikacji do następnego, wojewódzkiego etapu konkursu.

Warsztaty w ramach Ogólnopolskiego Programu GIODO „Twoje dane – Twoja sprawa”

2018-01-19
Powiększ zdjęcie

W dniu 17 stycznia 2018 r. nasza szkoła gościła uczniów Szkoły Podstawowej nr 52 wraz z opiekunami. Podczas warsztatów uczniowie  aktywnie rozmawiali z prowadzącą panią Magdaleną Celeban na temat ochrony danych osobowych, nowego prawa, nowych definicji. Młodzież w szczególności zainteresowała definicja prywatności.

Podczas części praktycznej z panem Maciejem Wiłunem uczniowie poszerzali swoją wiedzę i umiejętności na temat bezpiecznego poruszania się w internecie.

 

Bardzo dziękujemy opiekunom i  uczniom  za aktywny udział w warsztatach i zapraszamy.

Zbiórka WOŚP

2018-01-15
Powiększ zdjęcie

 W dniach 9-12 nasza szkoła bierze udział w zbiórce na rzecz WOŚP. Zapraszamy.

WIZYTA STAŻYSTKI Z BAMBERGU W ZSSB

2018-01-15
Powiększ zdjęcie

Dnia 8.01. 2018 naszą szkołę odwiedziła pani Andrea Betz –  niemiecka stażystka z miejscowości Bamberg, która  wkrótce będzie nauczycielką matematyki i religii.

KWAK w akcji. Kolędowanie u podnóża Jasnej Góry -Dom Pomocy Społecznej Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo

2018-01-08
Powiększ zdjęcie

Początek roku sprzyja podejmowaniu nowych inicjatyw z nowym zapałem. I tym razem nie mogło być inaczej. Uczniowie Zespołu Szkół Samochodowo-Budowlanych w Częstochowie, wraz ze swymi opiekunami Klubu Wolontariatu: Małgorzatą Wolną, o. Janem Filipkiem OSPPE i Rafałem Matuszewskim, przygotowali lekcję integracji międzypokoleniowej w Domu Opieki Społecznej Zgromadzenia Sióstr św. Wincentego a Paulo w Częstochowie.

Warsztaty dla gimnazjum "INTERNET SAFETY"

2018-01-08
Powiększ zdjęcie

W dniu 4 stycznia 2018 roku w naszej szkole odbyła się druga część warsztatów pt. „Internet safety” zorganizowanych w ramach programu GIODO „Twoje dane – Twoja sprawa”.