Bal integracyjny dla uczniów Szkół Specjalnych w ZSSB

We wtorek, 23. stycznia, Kluby Wolontariatu Akcji Katolickiej z Zespołu Szkół Samochodowo-Budowlanych i Zespołu Szkół Specjalnych Nr 28 w Częstochowie, zorganizowały Bal Integracyjny dla uczniów Szkół Specjalnych z Częstochowy, powiatu częstochowskiego i kłobuckiego.

Przez ponad dwie godziny, sala gimnastyczna zapełniona była uczniami, rodzicami, opiekunami i nauczycielami. Oficjalnego otwarcia balu dokonał biskup Antoni Długosz, który wraz z poseł Lidią Burzyńską i dyrektorem Kuratorium Oświaty w Katowicach, Delegatury w Częstochowie, Alicją Janowską, objął honorowy patronat nad wydarzeniem. Specjalnym gościem Balu była uczestniczka programu "The Voice of Poland", Agata Gejsler.

W wywiadzie dla "Niedzieli", dyrektor Zespołu Szkół Samochodowo-Budowlanych, Jacek Grzegorzewski, podkreślił, że włączenie się pełnosprawnych uczniów w niniejsze przedsięwzięcie "uczy ich empatii i wrażliwości na drugiego człowieka oraz to, że w życiu ważne jest to, by pomagać innym i dawać coś z siebie".

Pierwszy Bal Integracyjny stanowił doskonałą okazję do zwracanie uwagi na kwestie wykluczenia społecznego osób niepełnosprawnych. "Akcja Katolicka musi być również donośnym i słyszalnym głosem osób niepełnosprawnych. Wiemy, że sam głos nie wystarczy, dlatego potrzebny jest czyn, praktyczne działanie, które zaowocuje łamaniem stereotypów dotyczących niepełnosprawności i zwróci uwagę na kwestie wykluczenia społecznego osób niepełnosprawnych", mówi prezes DIAK, dr Artur Dąbrowski.

Inicjatywa Klubu Wolontariatu Akcji Katolickiej w naszej placówce, odbiła się szerokim echem w mediach, które wsparły naszą inicjatywę. Wyrazy uznania kierujemy do środowisk dziennikarskich z: Tygodnika Katolickiego "NIEDZIELA", TVP 3 KATOWICE, Radio FIAT, czestochowskie24.

Szczególnie podziękowania składamy: Dyrektor ZSS Nr 28 Agnieszce Cupiał, dyrektorowi ZSSB Jackowi Grzegorzewskiemu, Tomaszowi Kurpiarzowi, Rafałowi Matuszewskiemu, Agnieszce Burzyńskiej, Małgorzacie Wolnej, Marii Wolnej oraz naszym wolontariuszom.

O. Jan Filipek OSPPE/prezes KWAK w ZSSB w Częstochowie/

https://youtu.be/ryoz557yCfI

Galeria

Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie