Strefa video

Wizyta monitorująca w Niemczech

W dniach 28. – 30.09. 2017 odbyła się wizyta monitorująca przebieg praktyk uczniowskich  w niemieckim Bad Freienwalde w ramach projektu „Praktyka czyni mistrza”. Koordynatorki, Marzena Śledź i Justyna Mizera, odwiedziły miejsca odbywania staży, aby sprawdzić warunki pracy i komunikację w języku niemieckim.

Na spotkaniu z uczniami w pierwszym dniu wizyty omówiono warunki zakwaterowania, wyżywienie    i program kulturowy. Stażyści ocenili swój udział w projekcie oraz stopień zadowolenia z wyjazdu.

W sobotę 30 września uczniowie pojechali do Berlina, aby zwiedzic Classic Remize, w której podziwiali zabytkowe samochody oraz najnowsze modele aut.  Odwiedzili oceanarium Sealife a  kolejnymi punktami programu był pomnik Holocaustu, Brama Brandenburska i Alexanderplatz. Niedziela to czas na grę miejską w Bad Freienwalde oraz trening kompetencji.

Obecni stażyści to druga grupa uczniów biorąca udział w projekcie „Praktyka czyni mistrza” . Na praktyce przebywa 18 uczniów z klas trzecich: 7 z technikum mechanicznego, 7 z technikum samochodowego i 4 z zasadniczej szkoły zawodowej o profilu mechanik pojazdów samochodowych.

Opiekę nad uczniami sprawują profesorki: Anna Jarecka oraz Izabela Pędziach – Irczewska.

Galeria

Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie