XXII Marszobieg ,,Na Jurajskim szlaku”

W niedzielę 4 czerwca 2017 roku, w Olsztynie koło Częstochowy odbył się kolejny, zorganizowany już po raz 22. Marszobieg pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka, Starosty Częstochowskiego Krzysztofa Smeli      oraz Wójta Gminy Olsztyn Tomasza Kucharskiego.

Na starcie stanęło 162 uczestników i wszyscy pokonali blisko siedmiokilometrową trasę - najlepszemu na mecie Konradowi Przedzińskiemu z Częstochowy zajęło to 26 minut  i 56 sekund.

W tegorocznym Marszobiegu wziął udział medalista Mistrzostw Świata i Europy  w tenisie stołowym dla niesłyszących Paweł Pięta. Gościli także zawodnicy z Rosji, a wśród kibiców pojawili się Włosi oraz mieszkańcy z terenu Częstochowy i okolic.

Zwycięzcy otrzymali puchary ufundowane przez organizatorów, a wszyscy zawodnicy pamiątkową koszulkę z nadrukiem. Relacja z imprezy znalazła się także na antenie Polskiego Radia Katowice.

Zespół Szkół Samochodowo-Budowlanych w Częstochowie reprezentowała dwudziestoosobowa grupa zawodników pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego Agnieszki Bugary, którzy promowali szkołę rozdając ulotki i plakaty.

Najlepszy z uczniów Piotr Jeleń  zajął 15. lokatę, a pozostali dalsze miejsca.