MAJ - MIESIĄCEM KSIĄŻKI, PRASY... BIBLIOTEKI

Mamy miesiąc maj. Biblioteka szkolna informuje o obchodach związanych z książką i biblioteką, a jednocześnie zaprasza wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i inne osoby do udziału w majowych przedsięwzięciach proponowanych przez nauczycieli bibliotekarzy. Na początek chciałybyśmy Was zaprosić do udziału w konkursach:

XVIII OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE LITERACKIM im. MARII KOMORNICKIEJ. Regulamin konkursu na stronie: https://www.dkkozienice.pl/?id=9556

MISTRZ DYKTAND I MISTRZ ORTOGRAFII"- szczegółowe informacje w serwisie: dyktanda.pl

Życzymy przyjemnej zabawy i sukcesów w konkursach!

TYDZIEŃ BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK 

Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy, organizowana od 2004 r. przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Akcja odbywa się zawsze w maju, a imprezy rozpoczynają się 8 maja – w Dniu Bibliotekarza. XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, 8-15 maja 2020 r., został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. 

Hasło tegorocznych obchodów brzmi: “Zasmakuj w bibliotece” 

Obchody Tygodnia Bibliotek mają na celu promocję czytelnictwa. podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. 

Nauczyciele bibliotekarze 
Alina Grabna, Anna Majchrzak