Strefa video

Młodzi Kreatywni - Gra Miejska

13.05.2018 r. uczniowie klasy I ATS pod opieką p. Aliny Grabnej wzięli udział w grze miejskiej, realizowanej w ramach V edycji Projektu "Młodzi-Kreatywni", którego koordynatorem z ramienia naszej szkoły jest p. Zbigniewa Wróblewska. Podczas zabawy młodzież wykonywała zadania związane z przedsiębiorczością i nauką.

W grze uczestniczyło 11 reprezentacji z częstochowskich szkół (każda po 10 osób), które w ciągu kilku godzin musiały podążać wylosowaną przez lidera grupy trasą, zbierając punkty od partnerów projektu, które zostały zlokalizowane na terenie kampusu Politechniki Częstochowskiej i Akademii im. Jana Długosza. Drużyna musiała wykonać łącznie 10 zadań.

W każdym z punktów uczestnicy rozwiązywali test, zadanie logiczne lub praktyczne, które wymagało precyzji i szybkiego myślenia, gdyż mieli na nie tylko 10 minut. Zadania dotyczyły m.in.: wypełnienia dokumentów związanych z założeniem własnej działalności, otrzymania dotacji na odnawialne źródła energii, bankowości elektronicznej, rozliczenia rocznego z Urzędem Skarbowym, złożenia reklamacji, przygotowania reklamy przedsiębiorstwa,zbudowania najwyższej konstrukcji przy użyciu cienkiego makaronu i plasteliny, czy zaprogramowaniu robota.

Finał imprezy odbył się w auli Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej, gdzie nagrody i dyplomy za udział wręczył Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk oraz rektor Politechniki Częstochowskiej Norbert Sczygiol. Wszystkie drużyny doskonale poradziły sobie z zadaniami, dlatego też różnice punktowe były bardzo niewielkie. Nasza drużyna zdobyła zaszczytne siódme miejsce. Gratulujemy.

Była to doskonała zabawa rozwijająca kreatywnoś

i przedsiębiorczoś

, ucząca pracy w grupie, ale także wymagająca ogromnego wysiłku od młodzieży, który zapewne pozwoli w przyszłości na odpowiedni wybór dalszej drogi kształcenia.

mgr Alina Grabna

Galeria

Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie