Strefa video

KWAK w akcji. Kolędowanie u podnóża Jasnej Góry -Dom Pomocy Społecznej Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo

Początek roku sprzyja podejmowaniu nowych inicjatyw z nowym zapałem. I tym razem nie mogło być inaczej. Uczniowie Zespołu Szkół Samochodowo-Budowlanych w Częstochowie, wraz ze swymi opiekunami Klubu Wolontariatu: Małgorzatą Wolną, o. Janem Filipkiem OSPPE i Rafałem Matuszewskim, przygotowali lekcję integracji międzypokoleniowej w Domu Opieki Społecznej Zgromadzenia Sióstr św. Wincentego a Paulo w Częstochowie.

Wolontariusze kolędując wspólnie z opiekunami KWAK-u, odwiedzili pensjonariuszki Domu Opieki, składając im życzenia. Spotkanie stanowiło doskonałą okazję do podjęcia dialogu międzypokoleniowego i wcielenia w  życie wielu rad seniorów, których św. Jan Paweł II nazywał: "strażnikami pamięci".

"Cieszy nas fakt, że w roku kierującym nasze spojrzenie w stronę setnej rocznicy odzyskania niepodległości, młodzi ludzie nawiązali dialog z osobami w podeszłym wieku. Seniorzy przekonują nas o tym, że wartości które ukształtowały ich życie i życie Ojczyzny, wyrastają z tradycji chrześcijańskiej, która odnosi się z szacunkiem do ludzkiego życia na każdym jego etapie" - mówi o. Jan Filipek, prezes KWAK w Zespole Szkół Samochodowo-Budowlanych w Częstochowie.

Galeria

Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie