WYRÓŻNIENIE GIODO

W dniu 28 maja 2015 r. w Warszawie odbyło się uroczyste podsumowaniem V edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego GIODO „Twoje dane – twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli”. Program realizowany jest od 2009 roku pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka, którzy od lat wspierają działania edukacyjne Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Tegoroczne seminarium było okazją do dyskusji na temat edukacji o ochronie danych osobowych w polskich szkołach.

W części oficjalnej spotkania odbyło się wręczenie nagród laureatom organizowanych przez GIODO konkursów – konkursu na infografikę na temat ochrony danych osobowych i prawa do prywatności oraz konkursu dla placówek oświatowych na najciekawsze inicjatywy edukacyjne mające na celu upowszechnienie wśród uczniów i nauczycieli wiedzy w tym zakresie. Zespół Szkół Samochodowo-Budowlanych w Częstochowie otrzymało już kolejny raz wyróżnienie od Pani Minister.

Natomiast koordynator programu GIODO pani Magdalena Celeban znalazła się w gronie nagrodzonych szczególnym wyróżnieniem za 5 – letnie zaangażowanie w promowanie programu: „Twoje dane – Twoja sprawa”.

Nagrodę wręczyli:

dr Edyta Bielak-Jomaa, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych

Urszula Augustyn, Sekretarz Stanu, Pełnomocnik Rządu ds. bezpieczeństwa w szkołach, Ministerstwo Edukacji Narodowej

Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka

Dariusz Dąbek, Zastępca Dyrektora Departamentu Telekomunikacji, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji

Barbara Słomczyńska, Zdzisław Młodziejewski, Kuratorium Oświaty w Warszawie

 

W trakcie trwania całego programu w roku szkolnym 2014/2015 zaangażowani byli nauczyciele naszej szkoły: Agnieszka Burzyńska, Iwona Kowalik, Kamila Salita, Justyna Sobczyk – Szwed i Maciej Wiłun. Serdecznie dziękujemy.

Galeria

Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie