„Prawda i kłamstwo o Katyniu”

15.03.2019 r. w Sali Koncertowej Polskiego Radia Katowice odbyło się podsumowanie X edycji Wojewódzkiego Konkursu Historyczno - Literackiego „Prawda i Kłamstwo o Katyniu” organizowanego przez Europoseł Jadwigę Wiśniewską. W tym roku na konkurs wpłynęło łącznie 259 prac.

Uczennica naszej szkoły Wiktoria Kasprzyk z kl. II a TS przygotowywana pod kierunkiem p. Aliny Grabnej przeprowadziła rozmowę z p. Anną Bielecką – prezesem Stowarzyszenia Rodzina Katyńska w Częstochowie i na jej podstawie napisała pracę pt.: „BO W GRUPIE JEST SIŁA” - DZIAŁALNOŚĆ STOWARZYSZENIA RODZINA KATYŃSKA W CZĘSTOCHOWIE. Praca ta została nagrodzona wyróżnieniem i będzie debiutem literackim Wiktorii opublikowanym w zbiorze prac pokonkursowych.

Dodatkowym wyróżnieniem było zacytowanie przez Panią Europoseł Jadwigę Wiśniewską na zakończenie swojego inaugurującego przemówienia w Radiu Katowice zdania wypowiedzianego przez Wiktorię: „Pamiętajmy, wspominajmy, doszukujmy się prawdy. Jeżeli będziemy o niej mówić ona wciąż będzie żyła w nas”.

Relację z podsumowania konkursu można przeczytać na łamach Gazety Częstochowskiej (wersja papierowa) 21 marca – 3 kwietnia 2019 r. s. 4 oraz obejrzeć i wysłuchać na stronie: https://www.radio.katowice.pl/galeria,4917,Katyn-prawda-i-klamstwa-Final-konkursu-Transmisja-Live.html#.XIvPwKA8bIU

https://www.radio.katowice.pl/zobacz,41972,art.html

mgr Alina Grabna

Galeria

Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie