Bal karnawałowy

28.02.2019 r. w Zespole Szkół Samochodowo - Budowlanych przy ul. św. Augustyna 3/7 odbył się Integracyjny Bal Karnawałowy. Przedsięwzięcie podobnie jak w latach ubiegłych było współorganizowane przez Kluby Wolontariatu Akcji Katolickiej działające przy ZSSB i Zespole Szkół Specjalnych nr 28 w Częstochowie. Tegoroczna edycja była na swój sposób wyjątkowa, gdyż stanowiła inaugurację działalności nowo powstałej Fundacji AtoTak głównego organizatora balu.

Na uczestników i zaproszonych gości czekało wiele atrakcji w postaci występów m.in. Julii Drożdżyńskiej uczestniczki programu The Voice Kids II oraz Zumba Fitness prowadzona przez instruktorkę Agnieszkę Kupczak czy pokazu sztuk walki zaprezentowanego przez Klub Sportowy Respekt Taekwon-do Częstochowa i pokaz jazdy na rowerze w wykonaniu Jakuba Derdy ucznia ZSSB.

Warto nadmienić, iż wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem biskupa seniora Antoniego Długosza, Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigi Wiśniewskiej praz Poseł do Sejmu RP Lidii Burzyńskiej.

Wspólna zabawa uczniów z częstochowskich szkół specjalnych była okazją do wzajemnej integracji poznania się, radosnego spędzenia ostatnich dni karnawału. Co równie istotne realizacja przedsięwzięcia dała możliwość wykorzystania potencjału jaki stanowi młodzież zaangażowana w działalność Wolontariatu, której coroczne wsparcie i pomoc przy koordynowaniu wszelkich działań organizacyjnych balu jest nieceniona.

Organizatorzy i współorganizatorzy

Ewa Jura, Małgorzata Wolna, Maria Wolna, Oj. Jan Filipek, Rafał Matuszewski 

 

Galeria

Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie