Strefa video

„Święty Mikołaj na Kresy”

„Święty Mikołaj na Kresy” – w 100 lecie odzyskania niepodległości to akcja charytatywna, w którą aktywnie włączyła się również nasza szkoła.

W dniach 16.10 – 09.11.2018 r. na terenie szkoły zorganizowana została zbiórka artykułów żywnościowych i szkolnych, słodyczy, zabawek oraz funduszy przeznaczonych dla polskich dzieci mieszkających na Litwie, Białorusi i Ukrainie. Łącznie zebrano: ok. 15 kg artykułów spożywczych (mąka, makaron, ryż, cukier, słodycze), 100 konserw, wiele artykułów szkolnych, zabawek oraz 400,00 zł., za które również zostaną zakupione dary.

Kontynuacją szkolnej akcji „Święty Mikołaj na Kresy” była zbiórka żywności w sklepach Biedronka w dniach 09-10.11.2018 r. (piątek, sobota) w godz. 09 - 17.00. Nasza szkoła kwestowała w sklepach Biedronka przy ul. Głównej i Św. Jadwigi. W zbiórce brali udział uczniowie z klasy: I ATS, I ABS, II ATS, II CTS, III CTS oraz IV ATS pod opieką p. Aliny Grabnej, p. Anny Majchrzak, p. Ewy Kublik i p. Aleksandry Kuśmirek. Młodzież zebrała mnóstwo artykułów żywnościowych (ok.10 pełnych wózków sklepowych).

Organizatorzy akcji serdecznie dziękują za piękny odruch serca, który pozwolił na zebranie tak dużej ilości różnych artykułów dla dzieci z polskich rodzin mieszkających na Kresach.

mgr Alina Grabna, mgr Anna Majchrzak

 

Galeria

Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie