Bal Karnawałowy.

16.02.2023 r. w Zespole Szkół Samochodowych przy ul. św. Augustyna 3/7 odbył się Integracyjny Bal Karnawałowy. Przedsięwzięcie podobnie jak w latach ubiegłych było współorganizowane przez Kluby Wolontariatu działające przy Zespole Szkół Specjalnych nr 28 i Zespole Szkół Samochodowych w Częstochowie. Tegoroczna edycja była wyjątkowa, gdyż na bal przybyło wielu podopiecznych placówek specjalnych z  Częstochowy i okolic, a także dzieci i młodzież szkół publicznych.

Po uroczystym powitaniu na parkiecie sali gimnastycznej pojawił się Biskup Antoni Długosz, który rozpoczął bal tańcząc i śpiewając wspólnie z wszystkimi uczestnikami imprezy. Do zabawy dołączyli także zaproszeni goście i wolontariusze z naszej szkoły. Bal uświetnił występ zespołu Claris, jak również Wodzirej, który poprowadził zabawę taneczną. W przerwie na odpoczynek na wszystkich czekał słodki poczęstunek.

Wspólna zabawa była doskonałą okazją do wzajemnej integracji poznania się, radosnego spędzenia ostatnich dni karnawału, a także pokazała jak duży potencjał stanowi młodzież zaangażowana w działalność Koła Wolontariatu w naszej szkole.

Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Biskupa Antoniego Długosza, Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej oraz Poseł RP Lidii Burzyńskiej.

Organizatorzy i Współorganizatorzy